Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

V našej redakcii sa vám stále pokúšame prinášať originálne články o zaujímavých ľuďoch a sme veľmi radi, keď s vami môžeme zdieľať ich príbehy. Tentokrát sme dostali pozvánku na netradičný event až na ďaleký východ, do Košíc. Partia mladých Košičaňov a kamošov zároveň, natočila krátky komediálny amatérsky film s prvkami kuchárskej show a jeho premiéru sa im podarilo dostať až na veľké plátno do miestneho kina. Na prvé počutie to môže znieť ako nemožné, ale im sa to podarilo a my sme boli pri tom.

O čo vlastne išlo? Chalani, ktorí na prvý pohľad vyzerajú ako bežní kamaráti si pred časom na youtube založili kanál, kde čisto zo zábavy natáčali vlastnú kulinársku šou. Aj napriek tomu, že nemajú závratné množstvo sledovateľov, sa odhodlali na niečo naozaj trúfalé – jedno zo svojich videí sa rozhodli premietnuť v kine pred stovkami ľudí! Na facebooku vytvorili udalosť a potom to už išlo samé. Ich krátky film sa nazýva Life of Pali a okrem neho ti prinášame fotoreport z akcie a tiež rozhovor s jeho tvorcami! 🙂

Jinx Force

Ahojte, predstavte sa nám a povedzte nám niečo o tom, čo robíte 🙂

Ahoj, sme partia mladých Košičanov so signifikantným zmyslom pre surreálny a avantgardný humor a v nadväznosti na tieto skutočnosti sme sa rozhodli podeliť sa so širším publikom o naše hlbšie myšlienky a uhasili našu neutíchajúcu túžbu baviť ľudí, ktorí stoja o humor z inej galaxie.

Ako sa Vám podarilo dostať sa do Kina? Bude Vaše video možné vidieť aj v iných kinách na Slovensku?

Keby ste nám pred troma rokmi povedali, že náš malý nápad natočiť Palimu vtipnú Talkshow o varení bude jedného dňa v kine, tak by sme asi najskôr boli zničení, že prečo až o tri roky. Dostať sa na veľké plátno je sen každého, kto točí videá a túto príležitosť si veľmi ceníme. Presný postup Vám neprezradíme, ale nedostali sme sa tam cez posteľ. Snažíme sa každú jednu vec ťahať čo najviac do extrémov a zatiaľ sa nám to darí, bohužiaľ sme však zatiaľ nedostali ponuku od veľkých komerčných kín. (chichi)

Lubomir Pidany (https://www.instagram.com/padre_lubomir/)
Lubomir Pidany (https://www.instagram.com/padre_lubomir/)

3 roky? Tak dlho vznikalo toto video?

Čosi kámo, neblázni. Video sme natočili za jeden deň v Prahe a celková realizácia trvala dva mesiace. Koncept Life of Pali vznikol pred troma rokmi, od vtedy sme dali von 4 videá, ktoré sú tematicky spojené s Paliho osobou (sorry, že len štyri, neni čas ani lóve). Na realizácii pracujeme traja kamaráti, ktorí tvoria základ kreatívneho tímu JINX FORCE TV a pred posledným videom sme prizvali do nášho videa instagramového zabávača Mira Nogu (vystupuje pod nickom @tit_mis), ktorý obohatil a prispel našej kreativite a pomohol nám dosiahnúť znova o niečo lepší content, ktorý dúfame, že osloví, čo najviac ľudí s podobným zmyslom pre humor.

tit_mis / instagram.com (https://www.instagram.com/tit_mis/)

V čom je Vaša práca iná a ako prebieha Váš kreatívny proces tvorby videí?

Nápady vznikajú často spontánne a štýlom nabaľovania sa. Vždy, keď nás niečo nadchne a rozhodneme sa, že by to bolo hodné spracovania, tak tú myšlienku postupne hrotíme až do takých rozmerov, že je nakoniec nutné ju okresávať. Príkladom je aj naša premiéra, kde sme si pri prípravách uvedomili, že zháňať ohňostroj a narodeninového klauna, či fakľami lemovaný červený koberec a teatrálny príchod v limuzíne budú trošku cez čiaru. Sme však radi, že sme zrealizovali aspoň tombolu s úplne geniálnymi cenami a presadili si gala dresscode :).

Nezameriaval by som sa na to, v čom je naša práca iná, nesnažíme sa nič napodobniť ani nedajbože s niekým súperiť na youtube a tak. Jednoducho sa chceme podeliť s ľuďmi s tým, čo nás baví a príde nám zábavne.

Lubomir Pidany (https://www.instagram.com/padre_lubomir/)
Lubomir Pidany (https://www.instagram.com/padre_lubomir/)
Lubomir Pidany (https://www.instagram.com/padre_lubomir/)

Chceli by ste našim fanúšikom ešte niečo na záver odkázať?

Ďakujeme Emefka za milý rozhovor a dúfame že sa naše cesty stretnú aj v budúcnosti pri dalších projektoch. Takisto pozdravujeme divákov a ďakujeme im za každé jedno pozretie. Nič nás nepoteší viac ako vedomie, že sme naším humorom pobavili a zlepšili náladu iným. Tešíme sa na Vás v letnom diely v exotickom Chorvátsku.

PS: Real Miro Noga, pls ak toto čítaš, zavolaj Števovi Skrúcanému, dajte sa opäť dokopy a vážne nám zavolajte, radi by sme s Vami točili, ste legendy!

Ďakujeme za rozhovor

Toto je už spomínané video, ktoré sa dočkalo veľkolepého premietania! 🙂

Titulná fotka: autor


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť