Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Partia mladých ľudí vykradla školu v Sečovciach

V prípade dokázania viny im hrozia až dva roky za mrežami.


Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Sečovciach obvinil šesť osôb z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, v utorok krátko po polnoci sa vybrali tri mladistvé osoby, a to 14-ročný Fabián, 13-ročný Imrich a 16-ročná Natália, spolu s 23-ročným Erikom, 22-ročným Nikolasom a 18-ročným Jozefom k jednej zo sečovských základných škôl a poškodili vstupné dvere do kuchyne.

Erik a Natália ostali strážiť vonku, ostatní vošli do kuchyne, rozbili sklenenú výplň dverí, ktorými sa dostali na prvé poschodie a tam prehľadali triedy. Ulakomili sa na notebook s počítačovou myšou a napájacím káblom, ktorý bol v jednej z tried. Škole tak krádežou spôsobili škodu vo výške viac ako 400 eur a poškodením zariadenia ďalších 250 eur.

Netrvalo dlho a šestica kamarátov skončila v rukách sečovských policajtov. Tí navyše zistili, že Erik, Natália aj Nikolas boli za podobné skutky postihnutí aj v predchádzajúcich 12 mesiacoch, Nikolas aj Jozef boli dokonca v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdení trestným rozkazom, ktorý už nadobudol právoplatnosť. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest dva roky, Jozefovi a Nikolasovi až tri roky.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť