Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Páry, ktoré často postujú zaľúbené fotky, môžu mať podľa odborníčky problém

Ak to robíš tiež, je načase položiť si tieto dve otázky.


Každý z nás má v priateľoch osobu, ktorá na sociálnych sieťach dopodrobna rekapituluje priebeh celého svojho vzťahu. Čo fotka, to ona a jej srdca šampión. Tu sme dovolenkovali, tu zase svadbovali, tam papáme v reštaurácii, kde nám ani nechutilo… človek má pocit, že o nich vie viac ako oni sami.

Ako píše portál DailyMail, práve tieto „sme zaláskovaní až po uši“ páry majú najväčšiu šancu povedať si v dohľadnej dobe zbohom. Sexuologička a odborníčka v oblasti vzťahového poradenstva Nikki Goldstein tvrdí, že hoci sa to tak z fotografií môže zdať, tieto páry rozhodne nie sú tie najšťastenjšie. Pravdou je úplný opak.

Presviedčajú seba, nie ostatných

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že spoločné fotky sú znakom šťastného vzťahu. Ich nadmerné zdieľanie na sociálnych platformách ale svedčí o niečom celkom inom. Podľa odborníčky si spamovaním feedov svojich kamarátov títo ľudia vynucujú priaznivé reakcie, čím v sebe živia predstavu, že medzi nimi všetko klape presne tak, ako má.

Je to ale skutočne tak? V snahe dopátrať sa k odpovedi pokladá Goldstein svojim klientom dve zásadné otázky: 1. Sme takí ako na fotkách aj v reálnom svete? 2. Zaujíma nás viac to, ako náš vzťah vyzerá na fotkách, alebo to, aký v skutočnosti je? Úprimné odpovede na ne vedia odhaliť rozsiahle vzťahové problémy.

Mohlo by ťa zaujímať:

Naši čitatelia si mohli vyskúšať mesačné PREMIUM členstvo ZADARMO. Získali tak prístup k exkluzívnym článkom

Odborníčka radí pustiť mobil z ruky a sústrediť sa na to, na čom skutočne záleží. „Veľa ľudí vkladá do fotenia sa so svojou polovičkou príliš veľa energie. Toľko vyberajú správny filter a ten najlepší hashtag, až úplne prešvihnú čaro prítomného okamihu,“ hovorí.

Páry, ktoré často postujú zaľúbené fotky, môžu mať podľa odborníčky problém
Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.