Opäť sa ti hlásime s článkom o cestovaní v čase. Hoci je tento koncept predmetom skôr sci-fi románov a filmov, stále sa nájde dosť ľudí, ktorí veria, že cestovať do minulosti či budúcnosti je možné.
Dokonca nájdeme aj viacero ľudí, ktorí tvrdia, že sami do budúcnosti či minulosti cestovali. V tomto článku si predstavíme 5 zaujímavých príbehov. Tie svojho času o možnosti cestovania v čase nalomili hneď niekoľko ľudí.
1. Håkan Nordkvist
Jedným z údajných cestovateľov v čase je aj istý Švéd menom Håkan Nordkvist. Video s ním sa na internete objavilo v roku 2006. Nordkvist v ňom popisuje, že počas opravy kuchynského drezu sa prepadol červou dierou a preniesol sa v čase do roku 2046. Tu sa stretol so staršou verziou samého seba a všetko si to natočil.
Ako dôkaz ponúkol zábery, na ktorých bolo vidieť rovnaké tetovanie oboch mužov. Že ti príde táto historka „tak trochu“ pritiahnutá za vlasy? Nečudujeme sa. V skutočnosti išlo len o reklamnú kampaň spoločnosti AMF, ktorá týmto spôsobom chcela spropagovať úrazové poistenie. Samozrejme, ako to už na internete chodí, našlo sa dosť ľudí, ktorí na túto mystifikáciu okamžite skočili.
2. Paul Dienach
Paul Amadeus Dienach bol švajčiarsko-rakúsky učiteľ, ktorý v roku 1921 v dôsledku choroby upadol do kómy, v ktorej bol celý jeden rok. Keď sa však prebudil, začal si viesť podrobný denník, ale nikomu ho neukazoval. Neskôr svoje zápisky dal jednému zo svojich študentov Georgiosovi Papachatzisovi. Ten Dienachove denníky preložil a vydal knižne pod názvom Kroniky budúcnosti.
Dienach v denníkoch tvrdí, že po upadnutí do kómy sa jeho vedomie presunulo do tela iného muža menom Andrew Northman, ktorý žil v roku 3906.
Ľudia v budúcnosti (ktorí predstavujú iný typ človeka nazývaný Homo Occidantalis Novus) vraj okamžite spoznali, že v tele Andrewa Northmana sa nachádza iný človek a Dienachovi poskytli mnoho informácií o živote v budúcnosti. Keď sa Dienach prebral z kómy, všetko si podrobne zapísal, ale nikomu o tom nepovedal.
Posted by ROOM NO. 13 on Monday, July 1, 2019
Mal pocit, že by ho ľudia považovali za šialenca. Vo svojom denníku napríklad predpovedal ničenie životného prostredia, problémy s preľudnením, ale zmienil sa tiež o kolonizácii Marsu (tá má prebehnúť v roku 2204). V roku 2309 príde ďalšia svetová vojna, ktorá výrazným spôsobom zredukuje ľudský život na planéte. Napriek tomu sa ľudstvo dokáže spamätať.
Od roku 2396 budú vyriešené všetky problémy s klímou aj preľudnením. Ľudia pracujú stále menej a menej, hrozí im však nová totalita. V roku 3382 ale dosahujú vyššiu spirituálnu úroveň a v rokoch 3400-4000 nastáva nová éra. Oblečenie, jedlo či bývanie sú zdarma a materializmus úplne vymizol. Pracuje sa len dva roky v živote a na Zemi v tejto dobe existuje približne miliarda ľudí.
Je na týchto tvrdeniach niečo pravdy? Podľa odborníkov mohlo proste ísť o prejav živého sna. Ten mohla vyvolať závažná Dienachova choroba (letargická encefalitída), ktorá ho dostala do kómy. Iní zase považujú jeho svedectvo za hodnoverné.
3. Noah
Prípad s mladým mužom menom Noah sa objavil na internete v roku 2019. Mladík tvrdil, že do súčasnosti prišiel z budúcnosti, konkrétne z roku 2030. Jeho svedectvo bolo natočené na video, kde bola jeho tvár rozostrená.
Meno „Noah“ je tiež len prezývkou. Muž vyhlásil, že v roku 2030 bude svet bojovať s negatívnymi dôsledkami globálneho otepľovania, oveľa viac sa budú používať elektrické autá a ľudia budú cestovať na Mars.
Pokročí údajne aj medicína a nájde sa liek na rakovinu. Bitcoin sa stane akceptovanou menou a terajší americký prezident Donald Trump vyhrá aj voľby v roku 2020. Noah tvrdil, že prešiel aj detektorom lži, ale žiadne dôkazy o svojich tvrdeniach neposkytol.
Nejaký čas po týchto tvrdeniach prišiel 16-ročný Denis Bel s odhalením, že Noahom je v skutočnosti on. A (koľké prekvapenie!) nie je žiadny cestovateľ v čase. Tvrdil, že chcel týmto spôsobom zarobiť nejaké peniaze. YouTube kanál ApexTV mu ponúkol finančnú odmenu, keď natočí falošné video, v ktorom sa predstaví ako cestovateľ v čase. Denis na to teda kývol.
Ako to však už chodí, mnohí toto vysvetlenie považovali len za ďalšiu „konšpiráciu“.
4. Edward
Muž s prezývkou Edward je ďalším „zaručeným“ cestovateľom v čase, na ktorého upozornil YouTube kanál ApexTV. Edward podľa svojich slov prichádza z roku 5000 a má na to aj dôkaz. Teda, aspoň si to myslí. Týmto dôkazom má byť fotografia Los Angeles, ktoré sa nachádza pod vodou.
Okrem toho Edward tvrdí, že najvyššie vládne kruhy vykonali experiment s cestovaním v čase už v roku 2004. Sám Edward bol jeho súčasťou, a práve vďaka tomu sa preniesol do roku 5000. Ako vlastne vyzerá život v takejto vzdialenej budúcnosti? V dôsledku globálneho otepľovania sa podľa Edwarda roztopili ľadovce a mestá ostali zaplavené pod vodou.
Ľudstvo ale prežilo v nových mestách, ktoré boli postavené na hladine oceánov. ApexTV sú vo všeobecnosti považovaní za bandu podvodníkov, takže k ich videám treba pristupovať obozretne. Nerobíme si však ilúzie o tom, že mnohí ich tvrdeniam hravo uveria.
5. William Taylor
William Taylor tvrdí, že v roku 2005 cestoval v čase do roku 3000 a následne aj do roku 8973. Napokon sa vrátil do súčasnosti a o svojich cestách čo-to porozprával aj nenásytnému bulváru. Tvrdil napríklad, že pracuje pre britskú tajnú službu, ktorá s možnosťami cestovania v čase experimentuje už od roku 1981.
V roku 3000 bolo podľa Taylora znečistenie planéty v alarmujúcom stave. Obloha bola červená a všade hrozilo nebezpečenstvo radiácie. V roku 8973 sa podľa vlastných slov stretol s robotickými ľudskými hybridmi, ktorí sa dorozumievali telepatiou. V tomto období podľa Taylora panuje dokonalá harmónia, neexistuje zločin ani vojny a „noví“ ľudia majú liek na každú chorobu.
Pero esta no es la única vez que el hombre afirma haber saltado al futuro, y procedió a narrar lo sucedidoUn hombre…
Posted by Michel Zepeda on Thursday, October 4, 2018
Tvrdil tiež, že ľudia dokážu cestovať nielen v čase, ale aj do rôznych paralelných vesmírov. William Taylor bol ochotný podrobiť sa testu na detektore lži a podľa dostupných informácií ním aj prešiel.
Skeptici ale pripomínajú, že detektor rozhodne nie je spoľahlivým ukazovateľom pravdy (napríklad, jeho výsledky nemožno pri súde použiť ako dôkaz) a skúsený klamár by nemal problém dosiahnuť pozitívne výsledky.
Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu.