Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš
V spolupráci s Continental Film
Zdroj: ©Continental film

Päť rôznych žien hľadá šťastie v súčasnej spoločnosti. Nová dramédia Nádherná pobaví aj emocionálne zasiahne

Na film si budeš môcť zájsť od 21. júla.

Karoline Herfurth je v Nemecku mimoriadne populárna herečka. Vidieť sme ju mohli v kúskoch Parfém: Príbeh vraha, Fakjú pán profesor či Takmer dokonalé tajomstvá.

Okrem toho je činná aj ako režisérka, má na konte komédie SMS pre teba a Zlatíčka. Teraz prichádza s novým filmom Nádherná, v ktorom si zahrala aj jednu z hlavných úloh.

Päť žien, päť príbehov

Príbeh tejto dramédie sa točí okolo rôznych žien, ktoré sa snažia nájsť šťastie v súčasnej spoločnosti. Máme tu päťdesiatničku Frauke (Martina Gedeck), ktorá bojuje s manželovou nevšímavosťou a pripadá si stále menej atraktívna.

Vrásky na čele jej robí aj dcéra Julie (Emilia Schüle), ktorá chce preraziť ako modelka. Študentka Leyla (Dilara Aylin Ziem), dcéra Juliinej nadriadenej, zase cíti, že nie je prijatá taká, aká naozaj je.

Continental Film

Juliina švagriná Sonja (Karoline Herfurth) sa snaží zo všetkých síl starať o svoje dve deti. Dva pôrody ju však poriadne vyčerpali, neželane zmenili jej telo a okrem toho má pocit, že ju starostlivosť o deti dostáva pod neskutočný tlak. Príliš veľké pochopenie pre ňu nemá ani jej manžel.

No a na záver tu máme Sonjinu kamarátku, učiteľku Vicky (Nora Tschirner), ktorá sa snaží svojim študentom vštepiť, že na vzhľade až tak nezáleží. Je tiež presvedčená, že ženy a muži si nikdy nebudú rovnocennými. To sa ale zmení, keď jej do života vstúpi jej kolega.

Kritici lákajú na kvalitnú dramédiu

Okrem zmienených herečiek uvidíme aj Friedricha Mückeho, Joachima Króla, Maximiliana Brücknera, Diega Wallraffa, Thelmu Buabeng, Thima Meitnera, Andreu Eckert, Fabiana Joesta Passamontea a Noaha Krausa. Nemecké komédie sa do našich kín dostávajú pomerne pravidelne a diváci si ich obľúbili. Snímka Nádherná celkom iste ponúkne vyváženú zmes humoru, romantiky, emócií, ale aj dramatickejšie ladených okamihov.

Zo zvoleného formátu sa tiež dá tušiť, že pôjde o ambicióznejší kúsok, ktorého cieľom nebude len baviť, ale aj nadniesť otázky na tému, čo znamená byť ženou v súčasnej dobe. Mnoho diváčok sa tak v príbehoch hlavných hrdiniek určite nájde.

Karoline Herfurth už navyše dvakrát dokázala, že réžia jej nerobí väčšie problémy. Obe jej predchádzajúce snímky sa tešili veľkej úspešnosti. Podľa kritikov dokáže vytvoriť pozoruhodný príbeh, ktorý dokáže osloviť masy, ale zároveň im prvoplánovo nenadbieha a je stále inteligentný. Pevne teda veríme, že aj v prípade Nádhernej dostaneme podobne príjemný zážitok.

Trailer ale zatiaľ nenaznačuje, že by na nás čakalo sklamanie. To potvrdzujú aj nemecké recenzie (keďže film tam už svoju premiéru mal). Podľa nich je snímka veľmi presne vystihnutým portrétom citlivosti a zraniteľnosti piatich žien v rôznych fázach života. Okrem fungujúceho humoru kritici chválili aj emócie a výborné herečky v hlavných úlohách.

Nádherná si odbije premiéru už 21. júla.

Continental Film

Tento obsah vznikol v spolupráci s Continental Film


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť