Pätina majiteľov psov prezradila, že by psíka uprednostnila pred partnerským vzťahom

Niektoré spojitosti sú naozaj prekvapivé.

Zdroj: Universal Pictures / moviestillsdb.com

Ľudia sa často zamýšľajú nad svojím ľúbostným životom, úspechmi aj neúspechmi. Málo z nich ale tuší, do akej miery to všetko môže ovplyvniť ich psík. Určite preto stojí za to pripomenúť si výskum uskutočnený britským psičkárskym spolkom The Kennel Club.

Klub anketu zorganizoval pred blížiacou sa výstavou psov a 2612 psičkárov malo za úlohu odpovedať na otázky, týkajúce sa ich partnerského a spoločenského života. Ukázali sa mnohé zaujímavé spojitosti medzi psami a romantickými skúsenosťami ich majiteľov.

Až 22 % psičkárov priznalo, že ich počas venčenia zvieratka niekto pozval na rande. V 15 percentách veci úspešne pokračovali ďalej a dvojica sa dala dokopy. Polovica opýtaných si pri prechádzke so psíkom našla kamaráta.

profimedia

Najatraktívnejšie sa javia majitelia plemien bígl, špringeršpaniel, nemecký ovčiak, zlatý retríver a corgi. Naopak, najmenej lákavo pôsobia majitelia border kólie, jack russel teriéra a čivavy. Samozrejme, toto všetko sa odvíja od predsudkov, ktoré si o psičkároch ľudia utvárajú na základe druhu ich miláčikov.

profimedia

Psičkári majú oproti nepsičkárom optimistickejší pohľad na vzťahy – disponujú silnejšou vierou v to, že raz objavia svoju životnú lásku. Takmer tretina opýtaných skonštatovala, že by nechodila s niekým, kto nemá pozitívny vzťah ku psom.

Zaujímavé je, že 17 % respondentov by radšej uprednostnilo psa pred romantickým vzťahom. Nuž, psy sú naozaj vernejšie ako ľudia, takže pre niekoho, kto bol v láske podvedený, je to úplne prirodzená voľba. Pätina ľudí sa v priebehu týždňa neobjíma a netúli so žiadnou druhou osobou a psík predstavuje skvelú náhradu.

Môže to vyznievať tak, že pes je univerzálny liek na samotu a chutnučký bígl po tvojom boku z teba spraví niekoho neodolateľného. Zviera je ale stále živá bytosť, ktorá si vyžaduje starostlivosť a empatiu. Nesmie byť vnímané ako nástroj pre zvyšovanie vlastnej popularity.

Predtým, ako si psa adoptuješ/kúpiš, si skús úprimne zodpovedať otázku: „Nie som na to príliš veľký debil?“

Zdroj: thekennelclub.org.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, na ktoré ľudia míňajú peniaze, aj keď nie sú užitočné

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME