Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta
Zdroj: ©Shutterstock

Pátranie po vrahyni Fantóm Heilbronnu sa ťahalo 16 rokov. Výsledok vyšetrovania všetkých zaskočil

Tajomná vrahyňa mala svoje zločiny páchať v Nemecku, Francúzsku a Rakúsku.

Pátranie po sériových vrahoch je často veľmi dlhé a vyčerpávajúce. Nehovoriac už o tom, že nie vždy vedie ku konkrétnemu výsledku, teda zatknutiu vraha. Máme viacero sériových vrahov, ktorých sa dodnes nepodarilo odhaliť. Za všetkých môžeme spomenúť Jacka Rozparovača či Zodiaca.

Viac než pozoruhodný prípad sa ale odohral v Nemecku. Polícia tam celých 16 rokov pátrala po vrahovi (resp. vrahyni) s prezývkou Fantóm Heilbronnu či Žena bez tváre. Vyústenie bolo ale naozaj nečakané.

Tajomná DNA na miestach vraždy

Celý prípad sa začal písať v roku 1993. Práve vtedy bolo totiž objavené telo 62-ročnej ženy Lieslotte Schlenger. Objavili ho priamo v jej dome v meste Idar-Oberstein. Podľa patológa bola uškrtená drôtom z kytice kvetov, ktorá ležala vedľa nej. Inak bolo v dome všetko na svojom mieste. Nikde ani náznak zápasu, svedkovia si nevšimli nič podozrivé.

Zdalo sa, že žena sa práve vo chvíli, keď ju prepadol útočník, chystala variť čaj. Na jednej zo šálok, ktorá sa nachádzala vedľa tela, polícia objavila DNA neznámej osoby ženského pohlavia. Usúdila, že môže ísť o stopu, ktorú zanechala vrahyňa, ale vyšetrovanie sa napriek tomu nepohlo z miesta. Polícia totiž nemala v rukách žiadne ďalšie dôkazy či stopy. Prípad sa tak dostal do slepej uličky.

Fantóm Heilbronnu, krimi, vyšetrovanie, vrahyňa, DNA na mieste činu
Shutterstock

Prešlo osem rokov a vrahyňa udrela znovu. Tentokrát bol obeťou 61-ročný Joseph Walzenbach, obchodník so starožitnosťami. Rovnako ako Schlenger, aj Walzenbach bol zaškrtený, tentokrát záhradným špagátom. Telo našli v kuchyni obete. Na mieste sa opäť našla aj rovnaká DNA ako v prípade Schlenger. Ale znepokojivé bolo, že ani v tomto prípade neexistovali svedkovia ani žiadne iné stopy. Naozaj to pôsobilo, akoby sa na mieste zjavil akýsi fantóm, zabil svoju obeť a potom proste zmizol.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje