Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Patríš do tejto šťastnej skupiny Slovákov? Až 400-tisíc ľuďom štát vráti celkovo pol miliardy eur

Možno aj tebe na účte "cinknú" eurá, ktoré ťa potešia.


Finančná správa zaevidovala 420 391 žiadostí o vrátenie preplatkov na daniach a poukázanie daňového bonusu. Žiadosti boli riadne vybavené a daňovníkom budú peniaze poukázané do stredy, informuje portál Dnes24. Podľa hovorkyne Martiny Rybanskej bude spolu vyplatených až 463,57 milióna eur.

„Finančná správa v uplynulých týždňoch postupne spracovávala žiadosti o vrátenie preplatkov na daniach a vyplatenie daňových bonusov,“ uviedla. Ak sa nachádzali v podaných daňových priznaniach nezrovnalosti, daňovníkov vyzvali, aby ich odstránili. Pokým vraj chybu neopravia, lehota na vrátenie preplatku, respektíve daňového bonusu, bude prerušená.

Nočná mora všetkých slovenských mamičiek. Lekári pri pôrode dieťaťu odtrhli hlavičku

Mohlo by ťa zaujímať:

Nočná mora všetkých slovenských mamičiek. Lekári pri pôrode dieťaťu odtrhli hlavičku

Daňové úrady postupne spracovávajú aj Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby, taktiež podané samostatné dokumenty Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby na základe podaných daňových priznaní, píše portál Startitup.

Hovorkyňa Martina Rybanská doplnila, že daňový úrad je ako správca dane povinný previesť podiel zaplatenej dane na účet príjemcu na základe daňových priznaní do konca júna a samostatných vyhlásení do posledného dňa v júli.

peniaze, euro, bankovky, Slováci, dane
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje