Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Iste sa aj medzi našimi čitateľmi nájde mnoho fanúšikov knižnej a filmovej fantasy ságy Harry Potter. Séria o mladom čarodejníkovi s jazvou na čele sa stala celosvetovým fenoménom a súčasťou popkultúry. V oblasti Chess Valley v mestečku Chorleywood vo Veľkej Británii však nájdeš niečo, čo poteší každého správneho Potterovského fanatika.

Hagridov dom

Ide o nádherný domček, ktorý akoby vypadol z magických príbehov J. K. Rowling. Konkrétne sa veľmi podobá na dom Rubeusa Hagrida (vo filmoch si ho zahral Robbie Coltrane), správcu rokfortských lesov, lúk a hájov. Dom sa nazýva Hagrid‘s Hideway a predstavuje dokonalý únik pre každého, kto chce aspoň na chvíľu ujsť z rušného a stresujúceho veľkomesta. Je uspôsobený na to, aby sa doň pomestilo až päť ľudí. Je tak ideálny aj pre rodinné pobyty.

Profimedia

Jeho súčasťou je jedna spálňa, jedna kúpeľňa, krb, sprcha aj vaňa. Interiér je navyše zdobený mnohými motívmi zo sveta Harryho Pottera. Stráviť noc v tejto podarenej chate môžeš za 200 libier na noc (okolo 231 eur). Trojdňové víkendové pobyty pre štvorčlenné rodiny sú spoplatnené v hodnote 150 libier na osobu (takmer 174 eur).

Takto vyzerá Hagridova chatka zvnútra

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť