Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Ako budú vyzerať v budúcnosti ruky chronických gamerov? Práve na to sa pozrela stránka SlotsWise, na ktorú sa vo svojom článku odvoláva aj portál LADbible. Predstavila nám video, ktoré možno mnohých vydesí. Ruky fanatických hráčov totiž budú vyzerať výrazne inak než dnes. A čo si budeme hovoriť, ich vzhľad nebude práve najvábnejší.

Shutterstock

„Hranie hier je populárnou voľnočasovou aktivitou pre mnoho ľudí na celom svete,“ píše sa na SlotsWise. „Niektorí z nich sa rozhodli ísť ešte o krok ďalej a na hraní hier si postavili kariéru. Popularita gamingu stúpa každým rokom a ľuďom poskytuje možnosť, ako ostať v spojení s ostatnými a utiecť z okolitého sveta. Lenže ľudské telo a ruky neboli určené na podobné hranie. Ako by teda mohli vyzerať ruky, ak by sa adaptovali na optimálny herný výkon?

Podľa tejto predpovede sa nám niektoré prsty neúmerne predĺžia. To platí hlavne pre ukazovák a prostredník. Prstenník sa zase, naopak, scvrkne. Hoci sú ovládače navrhnuté tak, aby do ruky padli ako uliate, vývojári priznávajú, že ovládanie nových hier si často vyžaduje stláčanie viacerých tlačidiel. To má za následok negatívnu premenu rúk chronických gamerov. Na mnohých hráčoch tieto zmeny môžeme pozorovať už dnes.

Prispôsobia sa ovládače? Asi sotva

Je tu navyše predpoklad, že tlačidiel potrebných na vychutnanie si nových videohier bude stále pribúdať. Podľa Simona Corneliusa zo spoločnosti Cornelius Creative je na vývojároch, aby vytvorili ovládače, ktoré budú menej zaťažovať ruky hráča. Jedným dychom ale dodal, že sa to pravdepodobne nestane. „Skôr očakávam evolúciu našich rúk a predĺženie tých prstov, ktoré pri hraní najviac potrebujeme,“ povedal. „Prstenník a malíček sa zmenšia a možno budú vyzerať skôr ako pazúry obtočené okolo ovládača.“

Uvidíme, či sa tieto predpovede naozaj naplnia.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť