Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Introverti to v súčasnom uponáhľanom svete nemajú vôbec jednoduché. Ako však píše aj portál LADbible, práve oni dokážu počas karanténnych opatrení v čase pandémie koronavírusu bez problémov ostať doma.

Navyše sa aspoň nemusia ospravedlňovať a vymýšľať si výhovorky na najrôznejšie výlety, koncerty či oslavy, ktorým by sa najradšej vyhli. Trochu viac si introvertov preklepla aj stránka Merchant Machine. Tá totiž zverejnila zoznam štátov, ktoré sú pre introvertov hotovým rajom.

Shutterstock

Zoznam bol vytvorený na základe údajov podľa toho, kde žije najmenej obyvateľov na kilometer štvorcový, rolu tiež zohrávalo rýchle internetové pripojenie, platové ohodnotenie a životné výdavky. Na prvom mieste sa umiestnila Kanada, kde na kilometer štvorcový žijú len štyria obyvatelia. Rýchlosť internetu je 145 megabitov za sekundu. Priemerný ročný plat sa pohybuje v sume 29 586 dolárov (cca 24 400 eur) a za prenájom bytu minieš mesačne približne 1 027 dolárov (cca 850 eur).

Na druhom mieste skončila Austrália. V nej žijú traja ľudia na kilometer štvorcový, ale rýchlosť internetu je nižšia (56 megabitov za sekundu). Priemerný ročný príjem je viac ako 41-tisíc dolárov (cca 34-tisíc eur) a výdavky na bývanie sú okolo 1 200 dolárov (cca 990 eur).

Tretie miesto obsadil Island so štyrmi ľuďmi na kilometer štvorcový, 116,88 megabitovou rýchlosťou internetu, platom 34 371 dolárov (cca 28 400 eur) a výdavkami necelých 1 300 dolárov (1 100 eur). Na ďalších priečkach sa umiestnilo Rusko, Fínsko či Nový Zéland. Nižšie nájdeš kompletný zoznam týchto krajín.

10. Belize

9. Nórsko

8. Mauritánia

7. Surinam

6. Nový Zéland

Shutterstock

5. Fínsko

4. Rusko

3. Island

2. Austrália

1. Kanada

Okrem toho sa ale tvorcovia tohto rebríčka zamerali aj na zamestnania, ktoré sú pre introvertov tie najvhodnejšie. Celkom dali dohromady 15 rôznych povolaní. Na prvom mieste sa umiestnila pozícia fyzika či astronóma, na druhom mieste operátori strojov, na treťom zase marketingoví manažéri. Kompletný zoznam prinášame nižšie.

15. Mechanici

14. Stavbári

13. Novinári

12. Grafickí dizajnéri

11. Inžinieri

10. Elektrikári

Shutterstock

9. Softvéroví vývojári

8. Poistní technici

7. Inštalatéri

6. Zvárači

5. IT analytici

4. Weboví vývojári

3. Marketingoví manažéri

2. Operátori strojov

1. Fyzici a astronómovia


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť