Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
Zdroj: ©Shutterstock

Paul Walker či Leonardo DiCaprio. 5 najznámejších hercov, ktorí odmietli rolu od DC

Ich kariéra dnes mohla vyzerať úplne inak.

Novovzniknuté DCU (DC Universe), ktoré pred nedávnom oznámil taktiež novozvolený výkonný riaditeľ James Gunn, vzbudil u fanúšikov po celom svete vzrušujúce ohlasy. Plánovaná Chapter One (Prvá kapitola – cháp ako 1. fáza MCU) tohto filmového univerza, ktorá ponesie názov Gods and Monsters, vyrozpráva príbeh o niekoľkých menej známych postavách z komiksov od DC.

Aby však budúce DC Universe dokázalo aspoň sčasti priniesť podobný úspech, ako sa tomu podarilo u konkurenčného MCU, bude musieť vedenie filmového štúdia vykonať niekoľko náročných hereckých konkurzov, ktoré by na scénu mohli priniesť viacerých skvelých hercov. Ako tomu vo filmovej branži býva zvykom, procesom tohto výberu nakoniec prejde len niekoľko vhodných kandidátov.

Práve preto sa v dnešnom článku pozrieme na 5 najznámejších hercov, ktorí už v minulosti odmietli rolu od DC – filmového odvetvia, zastrešujúceho svetoznámych superhrdinov, ako sú napr. Batman, Superman alebo Wonder Woman.

5. Ray Liotta

Ako prvým sa v tomto rebríčku objavuje herecká legenda, dnes už nebohý Ray Liotta, ktorý je známy najmä pre svoju rolu z kriminálnej drámy o gangstroch Goodfellas. V roku 2016 v jednom z rozhovorov priznal, že bol v minulosti oslovený režisérom Timom Burtonom do roly Jokera vo filme Batman (1989).

Ako Liotta sám niekoľkokrát uviedol, konkurzu sa nakoniec ani nezúčastnil, pretože mu prišlo v tej dobe stvárnenie komiksovej postavičky hlúpe.

Herec nečakane zomrel v roku 2022 vo veku 67 rokov, počas nakrúcania filmu Dangerous Waters v Dominikánskej republike. Zaujímavosťou je, že Ray Liotta bol do svojich šiestich rokov v detskom domove, odkiaľ si ho neskôr adoptovala mestská úradníčka a majiteľ autoservisu.

Do úlohy Jokera vo filme Batman bol následne obsadený famózny Jack Nicholson, no aj napriek tomu, že sa Ray roly nezhostil, v roku 2005 získal cenu Emmy za svoj výkon v seriáli ER. Liotta sa v jednej zo svojich posledných úloh objavil aj v tohtoročnom bizarnom trileri Cocaine Bear.

herec, rola, úloha, DC, odmietnuť, Ray Liotta
Warner Bros. Pictures / MovieStillsDB

4. Paul Walker

Slávny herec, dnes už niekoľko rokov po tragickej smrti, Paul Walker bol v minulosti oslovený režisérom Richardom Donnerom pre úlohu Supermana vo filme Superman Returns z roku 2006. Samotný herec sa informáciou vôbec netajil, pričom sa párkrát počas niekoľkých rozhovorov tiež zmienil, že úloha mu bola ponúknutá niekedy počas rokov 2002-2003, keď žiaril vo filmovej sérii Fast and Furious.

Dôvodom, prečo údajne túto rolu odmietol, bolo, že sa on sám necítil ako vhodný kandidát na Supermana, čo sa tiež potvrdilo počas jeho rozhovoru s režisérom zmieňovaného filmu. Paul sa úctyhodne držal svojej roly Briana O’Connera, vďaka ktorej chcel utkvieť navždy v pamäti verných fanúšikov, čo sa mu aj v konečnom dôsledku podarilo.

Mnohí sa však do dnešného dňa zamýšľajú, aké by bolo vidieť Paula Walkera v úlohe Muža z ocele, ktorú nakoniec získal herec Brandon Routh. Ďalšou zaujímavosťou o obsadení Supermana z roku 2006 je tiež, že do úlohy bol pôvodne zvažovaný aj herec Brendan Fraser, známy pre svoje roly vo filmoch The Mummy alebo George of the Jungle.

herec, rola, úloha, DC, odmietnuť, Paul Walker
Universal Studios / MovieStillsDB

Určite si prečítaj:

Spomínaš si na filmové hviezdy z čias svojho dospievania? Takto vyzerajú dnes

3. Madonna

Na treťom mieste sa objavuje svetová speváčka, kráľovná popu – Madonna, ktorá síce nie je úplne herečkou, no filmové roly jej taktiež nie sú vôbec cudzie. Popová ikona v minuloročnom predstavení The Tonight Show Jimmyho Fallona potvrdila, že bola oslovená stvárniť Catwoman v kultovom filme Batman Returns (1992) od režiséra Tima Burtona!

Ako sama kráľovná vo videu nižšie uvádza, odmietnutie tejto úlohy do dnešného dňa ľutuje, podobne ako keď odmietla rolu Trinity v snímke The Matrix. Do roly Catwoman bola neskôr obsadená herečka Michelle Pfeiffer, ktorú si diváci môžu pamätať čerstvo z filmu konkurenčného MCU, Ant-Man and the Wasp: Quantumania.

Aj keď je Michelle Pfeiffer do dnešného dňa považovaná za najlepšiu Catwoman, akú sme doposiaľ mohli vo filmoch vidieť, skalní fanúšikovia DC komiksov by dali aj celú ruku do ohňa za možnosť nahliadnuť aspoň na pár sekúnd do filmu, kde by sa Madonna objavila v úlohe tejto kultovej postavy.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.