Pavián mal podstúpiť vazektómiu, no ušiel v sprievode dvoch samičiek

Zrejme tušil, čo ho čaká.

Zdroj: Michael Tran / twitter.com

Zvieracie inštinkty nikdy netreba podceňovať, pretože zvieratá tušia, keď sa s nimi má diať niečo nekalé. Inštinkty dobre radili aj paviánovi, ktorý sa pred pár dňami celosvetovo preslávil. Chystali sa mu odstrániť semenníky, no on zamestnancom zdrhol.

príroda chôdza zver a rastlinstvo Afrika cicavec fauna primát Savannah pavián stavovcov tanzania serengeti makak opice Starého sveta
https://pxhere.com/sk/photo/914222

Obyvateľom Sydney sa v utorok postarali o zábavu tri paviány, ktoré pri prevoze do nemocnice utiekli z auta. Trojica pobehovala podvečer po parkovisku pri Royal Prince Alfred Hospital v sydneyskom Camperdowne. Podľa portálu verejnoprávnej televízie ABC primáty, ktoré by mohli zaútočiť, ak by sa cítili ohrozené, už chytili.

Minister zdravotníctva štátu Nový Južný Wales Brad Hazzard pre ABC potvrdil, že paviány, samec a dve samice, utiekli z nákladného auta, keď ich prevážali z kolónie na západnom predmestí Sydney do výskumného zariadenia pre zvieratá v nemocnici.

Tam mal 15-ročný samec v stredu podstúpiť vazektómiu. Samičky ho sprevádzali preto, aby vďaka nim zostal pokojný. „Uskutoční sa operácia a potom sa samec s dvoma samicami vráti do kolónie,“ vysvetlil Hazzard.

Hazzard uviedol, že už nariadil ministerstvu zdravotníctva a výskumnému zariadeniu, aby spísali o prípade podrobnú správu. Prioritou pri chytení paviánov bol podľa neho ich blahobyt, ale aj bezpečnosť verejnosti. Primáty sa však podľa jeho slov „správali bezchybne“. Na ich chytení sa podieľali zamestnanci zoologickej záhrady Taronga.

Zdroj: SITA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Temné džungle či ostrovy. 10 desivých hororov, ktoré sa odohrávajú v exotických lokáciách

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME