Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Pchjongjang by mohol podľa Kim Čong-una preventívne použiť jadrové zbrane

Kim počas pondelkovej vojenskej prehliadky vyhlásil, že s „maximálnou rýchlosťou“ posilní jadrové schopnosti jeho krajiny.


Severokórejský líder Kim Čong-un znovu varoval pred tým, že by jeho krajina v prípade ohrozenia mohla preventívne použiť jadrové zbrane.

Povedal to, keď popredných vojenských predstaviteľov pochválil za ich prácu na pondelkovej vojenskej prehliadke. Štátna tlačová agentúra KCNA informovala, že Kim vyjadril „pevnú vôľu“ pokračovať vo vývoji jadrovo vyzbrojenej armády, aby mohla „preventívne a dôkladne zadržať a zmariť všetky nebezpečné pokusy a hrozivé kroky, vrátane neustále eskalujúcich jadrových hrozieb zo strany nepriateľských síl, ak to bude potrebné“.

TASR

Severokórejské ozbrojené sily počas pondelkovej prehliadky k 90. výročiu ich založenia ukázali najväčšie zbrane v ich jadrovom arzenáli vrátane medzikontinentálnych balistických striel, ktoré by mohli potenciálne zasiahnuť aj Spojené štáty. Pchjongjang tiež predstavil rôzne rakety na tuhé palivo s kratším doletom určené na odpálenie z pozemných vozidiel alebo ponoriek, ktoré predstavujú hrozbu pre Južnú Kóreu a Japonsko. Kim počas prehliadky vyhlásil, že s „maximálnou rýchlosťou“ posilní jadrové schopnosti Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR).

Jeho poznámky naznačujú, že bude pokračovať v provokatívnych testoch zbraní a nátlakovej kampani s cieľom získať úľavy od sankcií zo strany USA a iných rivalov. Len tento rok KĽDR vykonala 13 kôl testov zbraní, medzi nimi aj prvý test medzikontinentálnej balistickej strely v plnom rozsahu od roku 2017.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť