Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 26.5.2024
sk
Dušan
cz
Filip

Ak si niekto myslel, že cez júl snáď budeme mať od politiky pokoj, tak by bol na omyle. Júl bol rovnako krušný ako každý iný mesiac, ak nie ešte krušnejší. Správy sa len tak hemžili úsmevnými (ale aj neúsmevnými) informáciami o politikoch.

My v EMEFKA sme ti opäť zozbierali to najlepšie, čo sa prihodilo za posledný mesiac. Tak sa pohodlne usaď, toto sú totižto naši júloví finalisti.

Romana Tabák (OĽaNO)

Poslankyňu Tabák už všetci dôverne poznajú. Prevažne kvôli jej pamätnému interview o Borisovi Kollárovi, ktorý na klube OĽaNO osobitne vysvetľoval kauzu svojej diplomovky. Ju vtedy jednoznačne presvedčil, že všetko je v poriadku. Kollár má zjavne svoju vlastnú metódu, ako ľahko presvedčiť atraktívne ženy. Tá metóda sa volá spravím ti dieťa. Alebo môžeme pripomenúť jej estetickú fotku zachytenú rovno v múzeu holokaustu v Berlíne. Pózovala na nej skutočne rozporuplne, vzhľadom na miesto a samotný popis, ktorý k tomu pridala.

Tento mesiac sa znova prihlásila o slovo. Ako ináč, opäť fotkou. Na nej relaxovala rovno v chladných vodách horského potoka v TANAPe. Áno, dobre čítaš. Poslankyňa si asi pomýlila TANAP s Tatralandiou, hoci jej musíme nechať aspoň to, že obe majú v názve niečo s Tatrami. Nie je to tak úplne krok vedľa. Svoju fotku síce po vlne kritiky zo sociálnej siete stiahla, no problém sa tým nevyriešil. Správa TANAPu sa rozhodla podať podnet na prešetrenie na Slovenskú inšpekciu životného prostredia.

Vážnosť stranou, máme na teba otázku: Ak spojíme Tabák a vodu, vzniká nám tým vodná fajka?

Romana v kúpeli ?? Poslankyňa OĽANO Romana Tabak sa kúpe v Studenovodských vodopádoch vo Vysokých Tatrách Aktualizácia 17:30 – Už ten status stiahla z FB, ale screenshot je ?#DovolenkanaSlovensku

Posted by Prezident on Wednesday, July 21, 2021

Marcela Pčolinská

Neexistuje nič viac ako láska matky k svojmu dieťaťu. Ak vynecháme všetky kukučky a hlodavčie matky, ktoré hádžu svoje mláďatá po predátoroch. Presne takou láskou zahrnula svojho syna aj mama Vladimíra Pčolinského, bývalého riaditeľa SIS, ktorý skončil vo väzbe v Leopoldove. Až keď sa jej syn dostal do väzenia, tak začala riešiť kvalitu jeho pobytu.

Napríklad sa vyjadrila, že ideálne by bolo, ak by mal vo svojej cele ešte Netflix a klímu, potom by bol úplne spokojný. Niežeby teraz nebol, vraj svoj „pobyt“ trávi čítaním. My si myslíme, že nielen Pčolinský by bol spokojný, ak by mal k dispozícii Netflix a klímu. Očakávame, že Sme rodina predstaví do mesiaca návrh na zavedenie spoplatnenej streamovacej služby do každej cely. Alebo prinajmenšom do tých, v ktorých pobývajú ľudia blízki hnutiu.

Návrh ako vyšitýmerch.sk/zomri

Posted by Zomri on Tuesday, July 13, 2021

Andrej Danko (SNS)

Danko sa opäť zo zabudnutia prihlásil o slovo. Majster slova, ktorému závidí aj samotný Inštitút Ľudovíta Štúra, sa znova vyjadril k politickému dianiu na slovenskej scéne. Zavítal do Nového Mesta and Váhom, konkrétne do tamojšieho vojenského objektu. Pochválil sa príbehom z časov dávno minulých, keď nebozkával kapitánske výložky, ale dennodenne pochodoval do žltej budovy za ním s príborom v ruke.

Áno, tragický príbeh. Počas tohto príbehu ale odhalí, že Boris Kollár nepochodoval dennodenne. Súčasný predseda parlamentu si totižto vymyslel, že má ploché nohy a nemôže. Asi každý poznáme nejakého spolužiaka, čo sa neustále vyhováral na kadečo len preto, aby nemusel cvičiť. Takým spolužiakom bol evidentne aj Kollár. Namiesto toho údajne „kšeftoval so Žaluďom“. Toto slovné spojenie je veľmi svojské a ponúka ľudskej predstavivosti… veľmi odlišné predstavy.

Slovenskí Branci vs. Ozbrojené sily Slovenskej republiky

Na záver nie tak úplne politika. Na sociálnych sieťach máme aktívne aj také inštitúcie, ako sú Policajný zbor SR alebo Ozbrojené sily SR. Práve druhá menovaná sa na sociálnej sieti pochytila so Slovenskými Brancami. Kým v Amerike proti sebe v komentároch bojujú pseudocelebrity, u nás si merajú sily oficiálne stránky organizácií.

Trocha z kontextu: Slovenskí Branci pridali fotku, kde sa svojim fanúšikom chválili tým, že situáciu na hraniciach dôkladne monitorujú a dohliadajú na dodržiavanie ľudských práv. Tu musíme povedať, že si Branci asi pletú dojmy s pojmami a ešte im nikto dôkladne nevysvetlil, že nie sú legitímnou vojenskou zložkou. Ani superhrdinovia prezlečení do maskáčov. Prirodzene, že na to Ozbrojené sily zareagovali. Tu je zase na mieste otázka, či bola reakcia primeraná. Keď sa totižto pozrieme na to množstvo smajlíkov a štýl písania, tak môžeme nadobudnúť dojem, že adminom stránky je buď brigádujúci sedemnásťročný Aďko z Petržalky, alebo profil prebrala tvoja mama po dvoch plných pohároch vína.

Slovenskí branci vs. Ozbrojené sily SR(od Lukáša)

Posted by Zomri on Wednesday, July 14, 2021

[poll id=“128″]


Tagy:

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.