Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.4.2024
sk
Juraj
cz
Jiří, Jura
, Juraj, George

Pedagóg, ktorý postrelil kadetku Mišku, spoznal svoj trest. Do väzenia však nepôjde

Dostal aj peňažný trest v takejto sume.


Bývalý pedagóg Akadémie Policajného zboru (PZ) Vladimír Šerpanev, ktorý vlani postrelil svoju študentku, dostal trojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní štyroch rokov.

Študentke má zaplatiť škodu 48 640 eur, škodu má nahradiť aj ministerstvu vnútra a zdravotnej poisťovni. V piatok o tom rozhodol Mestský súd Bratislava I. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátor sa odvolal.

Vladimír Šerpanev má podľa rozsudku nahradiť škodu poškodenej vo výške 48 640 eur, ministerstvu v sume 5 662 eur a zdravotnej poisťovni 28 284 eur. „Poškodenú odkázal so zvyškom svojho nároku na náhradu škody na civilný proces,“ doplnil hovorca súdu Pavol Adamčiak. Súd tiež zakázal odsúdenému vykonávať funkciu alebo povolanie, pri ktorých dochádza k držbe zbrane a k manipulácii so strelnými zbraňami.

Prokurátor vidí viacero dôvodov, prečo mal dostať nepodmienečný trest

Prokurátor Peter Pilár vidí viacero dôvodov, pre ktoré by páchateľ mal dostať nepodmienečný trest. Poukázal napríklad na okolnosti skutku a to, čo mu predchádzalo, ľahkovážnosť pri výkone cvičenia a následky. Počas vyšetrovania sa podľa neho nepodarilo zistiť, ako sa dostal ostrý náboj do zásobníka.

„Keď sa pozrieme na to, ako som dopadla ja a aká je výška trestu, nech si každý urobí názor sám, či je to spravodlivé,“ skonštatovala postrelená kadetka Michaela. Momentálne sa sústredí na rehabilitácie. Štúdium pravdepodobne nedokončí.

Obhajca inštruktora Ľuboš Pejhovský považuje rozhodnutie súdu za spravodlivé. Advokát neplánuje podať odvolanie voči vine a trestu. „Chceme kontaktovať zástupcu poškodenej a Akadémiu PZ, či sa odvoláme alebo nie voči výroku o náhrade škody, aby sa poškodená mohla čo najskôr domôcť svojho nároku,“ uviedol Pejhovský.

Určite si prečítaj:

Tomuto typu vodičákov na Slovensku čoskoro skončí platnosť. Ak ho máš, musíš si ho vymeniť

Študentka prvého ročníka policajnej akadémie bola postrelená 1. marca 2023 počas streleckého krúžku. K udalosti došlo v Bratislave v priestoroch streleckého polygónu.

TASR – Pavol Zachar

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.