Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido

Pedagógovia a študenti z UKF vybudujú fiktívny cvičný hotel

Poskytne vhodné prostredie na výučbu študentov zameraných na oblasť cestovného ruchu.


Budúci odborníci na cestovný ruch na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa budú môcť na svoje povolanie pripravovať vo fiktívnom cvičnom hoteli. Trojročný projekt s finančným grantom vyše 147.000 eur bude univerzita realizovať v rámci programu Erasmus+.

Projekt reaguje na nové trendy v cestovnom ruchu i na stále vyššie nároky na pracovnom trhu. „Odzrkadľuje tiež prebiehajúce globalizačné procesy a udržateľný prístup k poskytovaniu služieb v podmienkach inteligentného a udržateľného cestovného ruchu 4.0,“ uviedol Norbert Beták z Katedry cestovného ruchu (KCR) na UKF.

Ako doplnil, projekt okrem iného vytvorí aj priaznivé podmienky na zavedenie nových SMART digitálnych technológií do výchovy budúcich odborníkov v cestovnom ruchu. „Bude riešiť aj súčasné trendy udržateľného rozvoja hotelových služieb, zabezpečenie ekologického prevádzkovania hotela a inteligentné riešenia pre interkultúrnu komunikáciu v rámci medzinárodnej siete hotelov,“ doplnila Zuzana Palenčíková z KCR UKF.

Do projektu fiktívneho cvičného hotela sa zapoja aj riešiteľské tímy zo zahraničia. Okrem Slezskej univerzity v Opave v Českej republike to budú aj maďarskí riešitelia z Panónskej univerzity vo Veszpréme, zo Sia Biznesa Augstskola Turiba v Lotyšsku a z talianskej Universitá del Salento.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje