Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Pri pátraní po zločincoch sa zvyknú používať najrôznejšie metódy. A niekedy príde aj na tie poriadne netradičné. Ako píše portál Unilad, pekáreň Canfora Bakery v americkom meste Milwaukee vo Wisconsine sa rozhodla prispieť svojou troškou a odhaliť zlodeja, ktorý sa do nej minulý mesiac vlámal a odniesol si značnú sumu peňazí. Pri tejto aktivite ho zachytili aj bezpečnostné kamery.

Majitelia pekárne Karen a Erik Kriegovci sa rozhodli, že lupiča vypátrajú. Začali teda piecť špeciálne „crime cookies“, teda koláčiky, na ktorých bola vyobrazená podobizeň zlodeja z bezpečnostnej kamery. Dúfali, že ich zákazníci páchateľa spoznajú a vďaka tomu sa ho podarí dolapiť.

Sunday May 2nd, Come Take a Bite Out Of Crime at Canfora Bakery!The bakery was robbed of cash and equipment on Monday…

Posted by Lakeside Bakery on Saturday, May 1, 2021

Majitelia o svojej aktivite informovali aj oficiálnej facebookovej stránke pekárne, kde zákazníkov žiadali o pomoc. Mohli si u nich jednak kúpiť chutné koláčiky a zároveň pomôcť odhaliť zločin. Táto taktika sa im vyplatila a zlodeja sa naozaj podarilo identifikovať.

Keďže sa tento spôsob pátrania osvedčil, fanúšikovia pekárne Canfora Bakery začali Kriegovcov presviedčať, aby v ňom pokračovali. Ako jeden z používateľov napísal, podobným štýlom by sa dali hľadať napríklad nezvestné osoby či zatúlaní zvierací miláčikovia. Uvidíme, či Kriegovci túto radu vypočujú.

Posted by Lakeside Bakery on Saturday, May 1, 2021


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť