Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Peking zopakoval hrozbu, že na ovládnutie Taiwanu môže použiť aj silu

Vyhradzujeme si možnosť prijatia všetkých nevyhnutných opatrení. Je to v záujme ochrany pred vonkajším zasahovaním a všetkými separatistickými aktivitami, vyhlásil čínsky Úrad pre otázky Taiwanu.


Čína v stredu zopakovala hrozbu, že použije vojenskú silu, aby pod svoju kontrolu dostala Taiwan. Vyjadrila sa tak počas svojho vojenského cvičenia, ktoré zvýšilo napätie medzi oboma stranami na najvyššiu úroveň za posledné roky. Čínsky úrad pre otázky Taiwanu svoje vyhlásenie zverejnil takmer týždeň po tom, ako Peking začal vojenské cvičenie, v rámci ktorého odpálil rakety a vstúpil do taiwanských teritoriálnych vôd.

Peking „bude čo najúprimnejšie pracovať a vynaloží všetko úsilie na dosiahnutie mierového zjednotenia,“ konštatuje sa v čínskom vyhlásení. „Nevzdáme sa však použitia sily a vyhradzujeme si možnosť prijatia všetkých nevyhnutných opatrení. Je to v záujme ochrany pred vonkajším zasahovaním a všetkými separatistickými aktivitami,“ dodalo vyhlásenie.

PM

Čína tvrdí, že k vojenským cvičeniam ju podnietila minulotýždňová návšteva šéfky Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiovej na Taiwane. Avšak Taiwan tvrdí, že takéto návštevy sú bežné a Čína to využila len ako zámienku pre svoje hrozby.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť