Peklo, v ktorom sa nachádza každý pred odovzdaním záverečnej práce

Nech ťa sila a trpezlivosť v tomto ťažkom období sprevádza.

Mnohým vysokoškolákom sa blíži dátum odovzdávania diplomky alebo bakalárky. Možno, že si jeden z tých šťastných, ktorý svoju prácu už stihol odovzdať, no aj ty si si určite prešiel neľahkou cestou ku jej odovzdávaniu. Môžeš mať na 100% všetko naplánované, dokonale to dodržiavať, no vždy príde niečo, čo ti podlomí kolená.

Počas písania si musíš prejsť hneď viacerými fázami šialenstva a psychických zrútení. Každý podobný projekt si vyberá svoju daň a bakalárska či diplomová práca nie je žiadnou výnimkou.

Keď ti školiteľ napíše: „Už len posledných pár úprav‘‘

Ale toto si už od neho počul viackrát a obávaš sa, že sa to nikdy neskončí. Koľko posledných úprav ešte?!

Myslíš si, že vkladanie obrázkov je snáď tá najťažšia vec na celej práci

Vidieť, že Word je príbuzný program s Excelom, to všetko vysvetľuje. Zisťuješ, že najťažšia vec nie je prečítať desiatky ťažkých kníh, najťažšia vec je umiestnenie obrázka v texte tak, aby nezaberal polku strany. Potom, keď sa ti to podarí, tak ti polka textu zmizne na druhú stranu a máš tam prázdne miesto. Môžeš sa snažiť koľko chceš, tento boj prehráš.

A potom prídeš k tomu, že máš očíslovať strany

Alebo tie obrázky… nie je možné nastaviť číslovanie strán tak, aby tam tie sprosté čísla na prvých stranách neboli. Netráp sa s tým zbytočne. Tú 1 a 2 zakry bielym obdĺžničkom, nikto na to neprišiel nám, nepríde ani tebe.

Formátovanie? Prečo mi o tom nikto nepovedal na začiatku?

Nájde sa veľmi veľa ľudí, ktorým nejak uniklo, že väčšina šablón na písanie záverečnej práce má nastavené formátovanie. Lebo, ak si jeden z tých ľudí (akým som bola aj ja) a nevšimneš si to, respektíve to tam nevyklikáš podľa formátovania a pracne tie názvy kapitol píšeš ručne, narobíš si ešte viac roboty. Samozrejme, že potom nefunguje ani funkcia automatického nahodenia obsahu.

Oh My God Omg GIF - Find & Share on GIPHY

Super, teraz môžem ten obsah po 125-krát prerábať

Pridáš kapitolu, premenuješ kapitolu, odoberieš kapitolu, rozdelíš jednu na dve. Pomedzi to kričíš na to formátovanie, lebo už nevieš, aké iné prostriedky by si mohol vyskúšať. Keď už sa rozhodneš, že všetky kapitoly sú v suchu, tak je na rade vytváranie obsahu. Vôbec to nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať.

Tlačenie a viazanie, kapitola sama o sebe

Máš pocit, že by si si mohol dať tlačiť a viazať prácu aj tri mesiace dopredu a aj tak bude v tej tlačiarni chaos. Sám máš poriadny chaos v tom, čo všetko tam máš ešte vložiť. A napáliť CD-čko?! Vážne?! Väčšina notebookov už nemá ani mechaniku, takže si napáliš CD s tvojou prácou, ktoré si môžeš potom točiť na prste.

Gabriel Matula, Unsplash

Keď si dávaš tlačiť diplomku v predstihu, a spravia ti na nej chybu

Áno, aj také veci sa dejú. Keď tú chybu spravíš ty sám, tak si môžeš akurát tak vynadať do debilov. Keď ju spravia v tlačiarni, modlíš sa, či to stihnú napraviť, popritom ako si vyberáš truhlu pre svoj večný odpočinok.

Čo mám komu dať podpísať?

Čo by to bolo za odovzdávanie práce, ak by s tým nebolo spojených milión papierovačiek. Hento dať podpísať školiteľovi, potom s tým vybehni na sekretariát, ktorý je otvorený každý deň inak, ideálne od 9:41 do 10:01. Mohol by si si celý ten postup toho, čo všetko a komu máš dať, podpísať aj vytetovať, a nepomohlo by to.

Záverečná práca sa zásadne nelistuje po zviazaní

Nikdy! Ešte by si tam náhodou našiel chybu a prešiel by si si ďalším nervovým zrútením, ktoré by si s tým deficitom spánku nezvládol. S prácou sa len fotí. Staré legendy hovoria, že kto nemá fotografiu so svojou prácou, akoby ju ani nerobil. Lepší dôkaz ako ten diplom, ktorý dostaneš, keď spravíš štátnice.

To vydýchnutie, že sa už musíš LEN učiť na štátnice

Konečne máš všetko odovzdané, diplomka je v rukách tvojho oponenta. Teraz ťa čaká ten vytúžený 24-hodinový spánok a môžeš si to hneď namieriť do copycentra, kde si vytlačíš tých minimálne 300 strán učiva, ktoré sa musíš naučiť na štátnice.

Jumping Good Night GIF by Party Down South - Find & Share on GIPHY

Titulná fotka: lukasbier, pixabay

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 log, ktoré v sebe ukrývajú zaujímavý odkaz a vôbec si to netušil


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME