6. Lebka a prekrížené kosti
Dnes symbol lebky s prekríženými kosťami označuje životné nebezpečenstvo, prípadne nejakú vysoko jedovatú látku. Na označenie jedu sa začal používať až počiatkom 19. storočia v Amerike.
Často je vnímaný aj v súvislosti s pirátstvom a pirátmi, keďže sa tvrdilo, že tí ho používali na svojich vlajkách. V skutočnosti bolo týchto vlajok pomerne málo a piráti si zvykli vytvárať vlastné špecifické znaky. V stredoveku sa týmto symbolom zvykli označovať cintoríny či náhrobné kamene.
7. Trojzubec
Trojzubec, kopija s tromi hrotmi, označuje jednak skutočný nástroj, ktorý sa používal pri love rýb či ako zbraň, ale ide aj o symbol rôznych božstiev. Najčastejšie sa spája s Poseidónom, starogréckym bohom mora a vody. Významné miesto však má aj v hinduistickom náboženstve, kde je trojzubec zbraňou boha Šivu.
Nájsť ho môžeme tiež na viacerých vlajkách rôznych štátov (napríklad Barbados) či štátnych znakoch (Ukrajina). V súčasnej astronómii sa trojzubec používa ako znak planéty Neptún.
8. Caduceus
Caduceus (alebo aj kaduceus či kérykeion) je symbol, ktorý sa využíval v starovekom Grécku a bol pevne spojený s bohom menom Hermés. Ten vystupoval ako božský posol, Rimania ho zase stotožňovali s Merkúrom. V znaku môžeme vidieť dvojicu hadov, ktoré znázorňujú konflikt, plodnosť a ideálnu rovnováhu protikladov.
V mytologických príbehoch sa dočítame, že palicu s týmto motívom dostal Hermés od svojho brata Apollóna. Podľa bádateľov sa však Caduceus (či akýsi jeho predchodca) objavoval už starovekej Sýrii či v Indii. Slúžil na označenie obchodníkov, dnes sa s ním stretávame ako so symbolom v medicíne a lekárstve.
9. Pentagram
S päťcípou hviezdou, nazývanou pentagram, sa zrejme stretol každý z nás. Dnes sa spája hlavne s okultizmom či satanistickými praktikami, resp. so zlom ako takým. Jeho počiatok spadá asi do obdobia 4-tisíc rokov pred n. l. a označovala sa ním rímska bohyňa Venuša. Tá bola bohyňou lásky a krásy.
V skutočnosti tak išlo o pozitívny symbol. Pentagram otočený hore nohami (teda stojaci na jednom cípe) však predsa len bol považovaný za zlé znamenie a mal sa používať v čiernej mágii.
10. Keltský kríž
Keltský kríž je ďalším príkladom pozitívneho symbolu, ktorý má však v súčasnosti skôr negatívne konotácie. Spája sa totiž s neonacistami či fašistami. Pôvodne však išlo o prostý symbol Slnka. To bolo v starovekých kultúrach (oprávnene) vnímané ako hlavný nositeľ života na planéte.
Bolo teda uctievané priam ako božstvo. Keltský kríž sa používal aj v kresťanstve, hlavne v Írsku a Veľkej Británii, a aj dnes sa s ním a jeho verziami môžeme stretnúť. Prevzali ho však aj rôzne neonacistické a rasistické skupiny, ako napríklad Ku Klux Klan či Stormfront.