Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Pepco sťahuje z predaja nebezpečné oblečenie. Nachádzajú sa v ňom škodlivé chemikálie

Obchod vyzýva, aby ľudia produkty vrátili.


Zo slovenského trhu miznú opäť ďalšie škodlivé produkty. Ako informuje spoločnosť Pepco, z predaja sťahuje nebezpečné oblečenie, údajne sa v ňom nachádzajú škodlivé chemikálie, ktoré môžu predstavovať riziko pre ľudské zdravie.

Ide o dva nebezpečné produkty. Prvým z nich je „Dámska prešívaná kabelka“ s označením PLU 599589. Ako uvádza samotné Pepco na svojom webe, „testovaním sa zistilo, že výrobky nespĺňajú požiadavky nariadenia (ES) 1907/2006 z 18. decembra 2006 o registrácii, hodnotení, autorizácii a obmedzovaní chemikálií (REACH) z dôvodu prekročenia obsahu ftalátov.”

Mohlo by ťa zaujímať:

Zbláznili sme sa. Rozdávali sme EMEFKA Premium členstvo na mesiac úplne zadarmo

Ďalším rizikovým produktom je set oblečenia „Dievčenské body s licenčnou potlačou“, v ktorom sa nachádzajú dva kusy, označenie je PLU 597227. Aj pri tomto produkte sa našlo riziko, ktoré ohrozuje zdravie.

„Testovaním sa zistilo, že výrobok nespĺňa požiadavky európskej normy EN 17394-3:2021. Pepco sťahuje vyššie uvedený produkt z predaja, pretože predstavuje riziko udusenia detí v dôsledku možného uvoľnenia patentiek v spodnej časti odevu,” informuje Pepco.

Pepco (úprava redakcie)

Produkty vráť do predajne

Ak máš produkty doma, tak ich radšej nepoužívaj a vráť ich. Samotné Pepco vyzýva zákazníkov, že ak si produkty kúpili, tak ich majú vrátiť v najbližšej predajni Pepco. Za produkty im budú vrátané peniaze, pričom nie je dokonca ani len potrebné predkladať doklad o kúpe výrobkov.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.