Personalisti porozprávali o najbizarnejších uchádzačoch o prácu, s ktorými mali tú česť

„Chlapík nám tvrdil, že ho na túto pozíciu vybral Boh.“

Zdroj: Shutterstock

Naberať nových zamestnancov nie je len tak. Z pohľadu nervózneho uchádzača tam personalista vlastne len tak sedí a rýpe, ale v skutočnosti sa za tým skrýva omnoho viac a taká jednoduchá práca to zase nie je. Mimo iného aj vďaka expertom, ku ktorým sa radia aj tí z nášho dnešného článku.

O bizarné pohovory, ktoré s nimi viedli, sa nedávno podelili personalisti na Reddite a my sme tie najvtipnejšie z ich príbehov zozbierali v tomto článku.

1. Ešte sa za ním ani nezabuchli dvere, už hovoril kolegyni, aká je to kočka. Na otázku, či sa chce ešte niečo dodatočne opýtať, z neho vypadlo: „Je táto tu single? Alebo aspoň otvorená piatkovým experimentom?“

2. Ja: Vidím, že ste viedli vegetariánsku reštauráciu.
On: Čo?!
Ja: Máte tu napísané, že ste viedli vegetariánsku reštauráciu.
On: Ahá, no to som asi napísal… ale úplne tak to nebolo. Frajerka mala výstavu a ja som dostal za úlohu pripraviť chlebíčky. Ale boli vegetariánske, to hej.

3. Začala po jednom menovať všetkých chlapov z našej firmy, s ktorými niečo mala, a na záver víťazoslávne dodala: „Neviem sa dočkať ich výrazov tváre, keď zistia, že tu teraz pracujem.“ Nuž, nepracuje.

4. Mladý chalan, mohol mať tak 18-20, sa začal uprostred pohovoru špárať v nose, div si tam ten prst nestrčil až po koreň. Potom niečo vylovil, premeral to skúmavým pohľadom a akoby som sa už vtedy nemala sto chutí dogrcať, ešte si to aj strčil do úst. Bolo by to nechutné v akejkoľvek situácii, ale ten chalan chcel pracovať v gastre…

Shutterstock

5. Online pohovor, časy sú kruté. Hodil som na seba oblek, zapol som si webku a čakal, kým sa uchádzač pripojí. Päť minút, desať, pätnásť… už som seriózne myslel, že to zabalím, keď sa zrazu zapol a mne sa naskytol pohľad pre bohov. Chalan si leží na posteli úplne nahý, akoby sa nechumelilo, jeho gule mi dobre že nevyďobali dieru do čela. Najprv som si myslel, že to bola nehoda, že si zabudol vypnúť webku alebo čo, ale po krátkej slovnej výmene mi došlo, že to myslí vážne. Reálne „prišiel“ na pohovor holý a vôbec mu to neprišlo zvláštne.

6. Chlapík nám tvrdil, že ho na túto pozíciu vybral Boh. Nuž, Boh možno, ale my nie…

7. Spýtala som sa uchádzača na jeho koníčky mimo práce. Vraj rád zbiera predmety, ktoré „omylom“ vypadnú pekným ženám. Veľmi rýchlo sme to zabalili a ja som jeho životopis radšej posunula policajnému zboru.

8. Pár rokov dozadu sme hľadali grafika. Tento chalan nemal veľa skúseností a úprimne, pripadal mi trochu divný, ale fakt sa mi páčilo jeho portfólio, a tak som sa mu predsa rozhodla dať šancu. Celý pohovor sa niesol v značne bizarnom duchu, ale celé to zaklincoval na záver, keď som sa ho opýtala, čo by definoval ako svoju najväčšiu slabosť. „Keď ma niekto vytočí, mávam agresívne sklony…“

Shutterstock

9. Na úvod som ho poprosila, nech mi o sebe niečo málo povie. Po trištvrte hodine konečne prestal rozprávať. 

10. Žena sa hlásila na pozíciu senior developer. Mali sme pohovor cez telefón, vyzerala byť skúsená a schopná, tak sme jej zabookovali letenky, aby mohla prísť osobne. V deň jej príchodu mi volajú z recepcie, vraj im volá nahnevaná žena, že odmieta ísť autom, čo sme pre ňu prenajali, lebo sa bojí šoférovať vo veľkom meste. Vopred sme sa dohodli, že jej vybavíme auto a ona sa dopraví sama.

Dobre, hovorím si, stáva sa. Tak sme jej povedali, nech ide vlakom, lístky budú na nás. Nie, bojí sa. Objednáme jej taxík, tiež na nás. Nie, bojí sa, že ju taxikár unesie. Trvala na tom, aby sme pre ňu poslali firemnú limuzínu, a dala jasne najavo, že nič iné jej nebude dosť dobré. Takéto zaobchádzanie si nevyžaduje ani naše vedenie, tak som jej rovno povedala, nech nestráca čas a vráti sa domov. Zrazu sa to snažila celé otočiť, vraj si zavolá taxík, nemusíme jej ho platiť, sama si ho zaplatí, blá, blá, blá… Neskoro. Pokazila celý dobrý dojem, ktorý cez telefón zanechala, a my sme už o spoluprácu nemali záujem.

11. Hľadali sme k nám do školy nového školníka. Pán vyzeral celkom normálne, až dokiaľ uprostred rozhovoru ležérne neprehodil: „Dnešné decká sú strašné padavky. V base, kde som sedel, by nevydržali ani päť minút…“ 

12. Uchádzač čerstvo skončil vysokú, životopis nám poslal emailom, podľa známok a mimoškolských aktivít dokonalý kandidát. Tak sme ho pozvali na pohovor a on dorazil… aj s celou svojou rodinou. 

Shutterstock

13. Chalan si do životopisu napísal, že vie urobiť premet vzad, a na osobnom pohovore trval na demonštrácii. Rozbil mi stoličku.

14. Uchádzačka dorazila o chvíľu skôr, sekretárka ju usadila na recepciu a povedala jej, nech chvíľu počká, kým sa jej niekto ujme. Vtedy jej zazvonil telefón a ona sa rozhodla hovor vybaviť… v kancelárii generálneho riaditeľa. Bez štipky hanby vošla dnu, usadila sa za stôl a začala sa vykecávať. Keď sa riaditeľ vrátil zo záchoda, chvíľu sa len nemo opieral o rám dverí a nevedel, čo má robiť. Asi netreba podotýkať, že tú prácu nedostala.

15. Na každú, doslova na každú otázku odpovedala buď „neviem“, alebo „teraz mi nič nenapadá“. Ja chápem, že pohovor vie byť veľmi stresujúci, ale podľa životopisu si vysokú doštudovala pol roka dozadu. Naozaj si nepamätáš, ako sa volala?!

16. Pýtala som sa ho na rôzne zaujímavé projekty, na ktorých spolupracoval s ľuďmi z brandže, ktorých som poznala. Zatiaľ čo mužských kolegov by najradšej vychválil do nebies, rozprával o nich s úctou a rešpektom, keď som sa opýtala na spoluprácu so ženou, len prevrátil očami a utrúsil akúsi uštipačnú poznámku. Poznám veľa sexistických idiotov, ale keď sa nevieš zdržať ani na polhodinovom pohovore, asi je to s tebou fakt biedne.

Shutterstock

Zdroj: G_man252 / Reddit 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
12
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
53
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 dojemných aj vtipných komiksov o spolunažívaní psa a mačky


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME