Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Svetoznámi herci či speváci sa zväčša nevenujú len profesii, za ktorú sa im podarilo získať uznanie kritikov a divákov. Väčšina z nich má aj nejaký ten skrytý talent a niekedy sa aktívne venuje aj značne odlišným činnostiam.

V tomto článku ti predstavíme výber 10 známych osobností a ich nezriedka veľmi prekvapivých talentov.

1. Matthew McConaughey: vysokoškolský profesor

Oscarový herec Matthew McConaughey má okrem hrania novú prácu. Už túto jeseň totiž nastúpil na vysokú školu Moody College ako profesor. Vyučovať bude scenáristiku.

2. Tom Selleck: farmár

Tom Selleck zažil svoje najväčšie obdobie slávy v 80. rokoch, ale ako herec je aktívny dodnes. Okrem toho sa však vrhol aj na farmárčenie, konkrétne pestuje avokáda.

3. Madonna: spisovateľka detských kníh

Kultová speváčka Madonna sa okrem hudobnej kariéry vrhla aj na písanie kníh pre deti. Je plodnou autorkou a do dnešného dňa vydala už 19 knižiek.

4. Lady Gaga: spoluautorka kuchárskej knihy

Lady Gaga vošla do všeobecného povedomia ako skvelá speváčka, v poslednej dobe o nej čoraz viac počúvame aj v súvislosti s herectvom. Za svoje výkony si odniesla Zlatý glóbus či nomináciu na Oscara. Okrem toho je jej veľkou vášňou aj varenie. Spolu so svojím otcom dokonca napísala kuchársku knihu.

5. Marilyn Manson: maliar

Kontroverzný rocker Marilyn Manson, okrem svojej hudby, v menšej miere fušoval aj do herectva či výroby vlastnej značky absintu. V roku 1999 sa začal venovať aj dráhe umeleckého maliara. Usporiadal už viacero úspešných výstav.

6. Daniel Radcliffe: básnik

Kultový predstaviteľ čarodejníka Harryho Pottera nie je len herec, ale aj producent a básnik. Ako sa niekoľkokrát vyjadril, väčšinu svojich honorárov za herectvo minie na knihy. Literárne časopisy mu aj pod pseudonymom zverejnili niekoľko básní.

7. Nick Offerman: stolár

Obľúbený herec Nick Offerman, známy zo seriálu Parks and Recreation či Fargo je tiež veľmi zručným stolárom. Iróniou je, že práve postavu s rovnakým povolaním stvárňuje v spomenutom Parks and Recreation. Offerman dokonca vlastní aj obchod s najrôznejšími drevenými výrobkami.

8. Finn Wolfhard: spevák a hudobník

Hviezda fantastického seriálu Stranger Things či hororu To Finn Wolhard sa nevenuje len herectvu. Miluje totiž aj hudbu a pôsobí ako hlavný spevák a gitarista v rockovej kapele Calpurnia.

View this post on Instagram

jeden dzień więcej @strangerthingstv

A post shared by Finn Wolfhard (@finnwolfhardofficial) on

9. James Franco: spisovateľ a profesor

James Franco patrí k mimoriadne činorodým tvorcom. Venuje sa herectvu, produkcii, réžii, ale aj literatúre. Franco je vášnivým milovníkom kníh a sám ich aj niekoľko napísal. Jeho debutom bola zbierka poviedok Palo Alto, ktorá bola aj sfilmovaná (Franco si vo filme zahral jednu z postáv).

10. Margot Robbie: tatérka

Skvelá herečka Margot Robbie prepadla vášni tatérskeho umenia. Podľa jej slov už vytvorila pre rôznych ľudí zhruba 100 všelijakých tetovaní. Jednou z jej zákazníčok bola aj modelka a herečka Cara Delevingne.

Zdroj: telegraph.co.uk, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, vogue.co.uk, variety.com, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org, telegraph.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť