Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

To, že sa čínska vláda správa ako urazené decko, ktoré zakáže všetko, čo sa mu nepáči, nie je žiadna novinka. Čínske kiná neuvedú film Vtedy v Hollywoode, pretože Tarantino odmieta vystrihnúť scénu, ktorá údajne zosmiešňuje Brucea Leeho, seriál South Park zase výsmechu čínskej cenzúry venoval celú jednu epizódu, následkom čoho bol zakázaný.

Jedným z najväčších tŕňov v zadku čínskych komunistov je meme, ktoré prirovnáva prezidenta Si Ťin-pchinga k Mackoví Pú. To vzniklo v roku 2013 po jeho stretnutí s Barackom Obamom. Najnovšie na Macka Pú doplatil, ako sám informoval na svojom kanáli, youtuber PewDiePie.

Macko Pú sa stal symbolom výsmechu čínskeho vodcu doma aj v zahraničí a čínske úrady robia všetko preto, aby minimalizovali kontakt obyvateľstva so žltým medvedíkom. Obmedzujú internetové vyhľadávania a film Christopher Robin, v ktorom hrá Pú dôležitú úlohu, sa v čínskych kinách vôbec neobjavil.

old but relevant again

Gepostet von Free China Memes am Dienstag, 7. August 2018

Do širokého zoznamu vecí, ľudí a myšlienok, ktoré považuje čínsky režim za nežiadúce, sa najnovšie zaradil aj youtuber PewDiePie. Švédovi na to stačilo, aby jednu z epizód svojej relácie Meme review venoval protestom v Hong Kongu. Ako inak, nechýbali ani vtipy porovnávajuce Si Ťin-pchinga a Macka Pú.

Gepostet von Free China Memes am Montag, 10. Dezember 2018

Akékoľvek zmienky o youtuberovi boli z čínskeho internetu odstránené a fanúšikovia v najľudnatejšej krajine sveta zostanú sklamaní, keď im vyhľadávanie mena PewDiePie nezobrazí žiadne výsledky. Pew si z toho ťažkú hlavu nerobí a vraví, že to všetko očakával.

Zdroj: youtube.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť