Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak
Zdroj: ©Profimedia

Pikantné pikošky zo svetových dejín, ktoré sa do školských učebníc určite nedostanú

Wolfgang Amadeus Mozart skomponoval skladbu s názvom Vylíž mi zadok.

Dnes tu máme ďalší zo série článkov „toto ťa v škole neučili“ a už pri prvom bode pochopíš prečo. Tieto historické fakty totiž nie sú práve family-friendly a vykladať ich s vážnou tvárou bande pubertálnych výrastkov by bolo prakticky nemožné. Prdy, fekálie či intímne akty – je tam naozaj všetko. Tak sa teda poďme na to pozrieť.

1. Írsky básnik James Joyce mal úchylku na prdy a vo svojich milostných listoch ich často kvetnato opisoval. „Je nádherné súložiť s prdiacou ženou, keď z nej s každým zásunom vychádzajú ďalšie a ďalšie,“ stálo v jednom z nich.

2. V Osmanskej ríši posielali ženám uhorky či dlhé reďkovky z kuchyne vždy už pokrájané. Báli sa totiž, že by s nimi mohli robiť rôzne nekalosti. Z rovnakého dôvodu sa na noc nezhasínali svetlá.

3. Rakúsky lekár Julius Wagner-Jauregg získal v roku 1927 Nobelovu cenu prakticky za to, že nakazil pacientov maláriou. Horúčka spôsobená maláriou bola taká vysoká, že efektívne zneškodnila infekciu vtedy neliečiteľného syfilisu. Vymeniť pohlavnú chorobu za maláriu bolo pre nich vykúpením.

4. Latrínová katastrofa v Erfurte – to je názov skutočnej udalosti, ktorá sa odohrala v júli roku 1184. Keď kráľ Henrich VI. zvolal súd v Petersbergskej citadele v Erfurte, druhé poschodie neunieslo váhu všetkých zhromaždených šľachticov a zrútilo sa. Muži popadali do latrínovej žumpy a asi 60 z nich sa utopilo v tekutých exkrementoch.

história, svetové dejiny
Profimedia

5. Bohatý americký aristokrat Eben Byers bol nadaný športovec, preslávila ho však až tragická (a značne bizarná) smrť. Byers skonal na radiáciou spôsobenú rakovinu po tom, čo skonzumoval obrovské množstvo Radithoru – lieku, ktorý pozostával z vo vode rozpustného rádia. V jeho tele sa našlo 32 miligramov rádia. Smrteľná dávka je 10.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje