Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

V pondelok podvečer sa na benzínke v poľskom mestečku Garwolin, vzdialenom 70 kilometrov od Varšavy, zastavil pilot so súkromným vrtuľníkom, aby si dotankoval chýbajúce palivo. Ľudia, ktorí tam v tej istej chvíli tankovali svoje autá, neverili vlastným očiam.  

Veľká udalosť pre malé mestečko  

Istý svedok sa po prekonanom počiatočnom šoku pre Polsat News vyjadril, že podľa neho musel byť zatiaľ neznámy človek na palube skutočne skúseným pilotom s mnohoročnými skúsenosťami, aby sa mu podarilo takto šikovne natankovať a nikoho pri tom neohroziť.  

Okolo osemnástej hodiny v pondelok 18. mája si na miestnu pumpu zaletel pilot helikoptéry. Podľa očitých svedkov pilot priletel úplne až k stojanu, natankoval si potrebné množstvo paliva, zaplatil a vzniesol sa späť do oblakov. Niekto z očitých svedkov priebeh tohto nezvyčajného incidentu dokonca aj natočil na svoj mobilný telefón a nahral na internet.   

Niektorí sa zabávali, iní sa pohoršovali 

Video má k dnešnému dňu už viac ako 350 000 zhliadnutí. Ľudia pod nahrávkou nestrácali čas a nechýbajú vtipné komentáre. Niektorí sa pýtali, či je správne, že pilot platil za pohonné hmoty, keďže takto urobil spomínanej pumpe reklamu zadarmo.

Niektorých zaujímalo, či zbiera bodíky za nákupy na pumpe, lebo by sa mu to naozaj oplatilo. Iní sa cítili ako v počítačovej hre GTA. A niektorých zaujímalo, či si počas toho, ako tankoval, stihol zjesť aj jeden hot-dog a vypiť kávu.

Na druhej strane sú aj ľudia, ktorí nie sú nadšení nečakanou slávou malého poľského mestečka so 16 000 obyvateľmi. Pilot vraj porušil bezpečnostné predpisy a ohrozil nielen seba, ale aj vrtuľník, zamestnancov pumpy, ostatných zákazníkov či konštrukciu budovy čerpacej stanice a mal by za svoje činy niesť aj následky.      

https://www.shutterstock.com/it/image-photo/pilot-headset-starting-controls-private-helicopter-1116857189

Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť