Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Piloti Air France sa pobili počas letu

Dvojicu pre incident z júna suspendovali.


Dvoch pilotov spoločnosti Air France suspendovali po tom, čo sa v júni pobili v kokpite počas letu medzi Ženevou a Parížom. V nedeľu o tom informoval predstaviteľ spoločnosti s tým, že potýčka let nenarušila a lietadlo pristálo bezpečne. Švajčiarske noviny La Tribune uviedli, že pilot a kopilot sa krátko po vzlietnutí pohádali a chytili sa za golier potom, čo jeden zjavne udrel druhého. Následne zakročila posádka a jeden jej člen napokon zvyšok letu strávil s nimi v kokpite.

Piloti Air France sú pod väčším drobnohľadom aj po ďalších incidentoch, ktoré podnietili francúzskych vyšetrovateľov, aby požadovali prísnejšie bezpečnostné protokoly. Francúzsky Úrad vyšetrovania a analýz pre bezpečnosť civilného letectva (BEA) v stredu vydal správu, v ktorej uviedol, že niektorí piloti leteckej spoločnosti postrádajú dôslednosť pri dodržiavaní postupov počas bezpečnostných incidentov.

Pexels

Sústredil sa na incident s únikom paliva počas letu z konžského Brazzavillu do Paríža v decembri 2020, keď piloti síce zmenili trasu lietadla, ale neznížili výkon motora ani nepristáli čo najskôr, ako si to vyžaduje postup. Lietadlo bezpečne pristálo v Čade, ale BEA varoval, že motor sa mohol vznietiť. Úrad tiež spomenul tri podobné prípady v rokoch 2017 až 2022 a uviedol, že niektorí piloti konajú na základe vlastnej analýzy situácie namiesto bezpečnostných protokolov.

Aerolínie Air France v reakcii na správu BEA oznámili bezpečnostný audit. Spoločnosť sa zaviazala, že sa bude riadiť odporúčaniami BEA, medzi ktoré patrí umožnenie pilotom študovať ich lety po tom, ako ich dokončia, a sprísnenie výcvikových príručiek o dodržiavaní postupu. Odborové zväzy pilotov Air France trvajú na tom, že bezpečnosť je prvoradá pre všetkých pilotov a bránia ich konanie počas núdzových situácií.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť