Merkuj! Článok nie je o pive. Zápletka sa točí okolo ochranného faktora, t. j. slnečnej antikoncepcie. Dešifruje, čo znamenajú tie čísla, prečo je zbytočné natierať sa vysokým faktorom a čo sa stane, ak si pri mazaní lakomý.
O tom, že existujú dva druhy opaľovacích krémov, pričom každý funguje na inom princípe. Klady a zápory oboch ti pomôžu pri rozhodovaní. Zistíš, že viaceré opaľováky obsahujú zložky, ktoré prenikajú do krvi, môžeš z nich pribrať či ovplyvňujú pôrodnú hmotnosť prírastku. A vieš, čomu sa vyhnúť, ak chceš zrýchliť proces opálenia, respektíve, ako čo najrýchlejšie z kože odstrániš bozk slnka?
Lepšie dnu ako von
Každý rok sa objaví nový (starý) trend v snahe vyzerať v lete čo najchutnejšie. Tento rok sa decká bláznivé tiktokovské oblievajú pivom pod heštegom pivné opálenie. Vo veľkom sa mažú ležiakmi predtým, ako sa vydajú chytať (račí) bronz. Ak si nepotrpíš na značke, je to lacné a údajne sa rýchlejšie opáliš. To, že si lepkavý, priťahuješ osy (a bezdomovcov) a voniaš ako festivalový grg, je zrejme akceptovateľný detail.
Pravdou je, že pivo prináša určité výhody pri získavaní dovolenkového looku, pretože chmeľ aktivuje melanín, ktorý má na rováši opálenie. Ale tam to končí.
Tento mok, samozrejme, nechráni kožu pred ľstivými lúčmi. Ochrana ostáva na „to-do“ liste opaľovacích krémov. K spáleniu pokožky stačí 10 minút nehybného ležania na slnku bez použitia krému. 10 minút! To sú len tri songy. Dva, ak má spevák obsesiu opakovať refrén.
V tomto článku sa po odomknutí dozvieš
- S ktorým faktorom sa rýchlo opáliš a zároveň ochrániš
- Irónia vysokého SPF+
- Aké je ideálne množstvo a prečo ľudia zbytočne vyhadzujú peniaze
- Z ktorých krémov môžeš pribrať a majú vplyv na pôrodnú hmotnosť
- Klady a zápory minerálnych a chemických krémov
- Látky, ktoré zabraňujú opáleniu
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám na EMEFKA, Startitup, Fontech
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom