Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

Po 30-miliónovej investícii stopka. Lákavý prequel Hry o tróny nikdy neuvidíme

Príbeh sa mal odohrávať niekoľko tisíc rokov pred udalosťami pôvodného seriálu.


Populárny seriál Hra o tróny síce v roku 2019 skončil, fanúšikovia ale nemusia mať hlavu v smútku. Chystá sa totiž prequelový seriál House of the Dragon, ktorý na naše obrazovky a monitory dorazí už budúci rok. Možno ale nevieš, že HBO chystalo aj iný perquelový seriál zo sveta Westerosu.

Ako informuje portál Insider, podľa dostupných informácií sa príbeh mal odohrávať niekoľko tisíc rokov pred udalosťami seriálu, počas takzvanej Dlhej noci. HBO dokonca nakrútilo aj pilotný diel, do ktorého nalialo 30 miliónov dolárov. Nikdy však odvysielaný nebol a seriál napokon dostal stopku.

moviestillsdb.com/HBO

Pilotná epizóda nedopadla dobre

Novinár James Andrew Miller vo svojej knihe Tinderbox: HBO’s Ruthless Pursuit of New Frontiers uverejnil interview s Bobom Greenblattom, bývalým šéfom produkčnej spoločnosti WarnerMedia. „Keď som sa k tomu dostal, minuli na pilotnú epizódu pre prequel Hry o tróny viac ako 30 miliónov dolárov,“ prezradil Greenblatt.

„Ale, keď som videl zostrih o pár mesiacov neskôr, povedal som Caseymu (Bloysovi, ktorý dohliadal na obsah v HBO, pozn. redakcie): ‚Toto nefunguje a nemyslím si, že to dokáže naplniť prísľub pôvodného seriálu‘. A on súhlasil, čo bola vlastne úľava.“

moviestillsdb.com/HBO

Greenblatt dodal, že vzhľadom na to, že neboli spokojní s kvalitou pilotu, sa napokon rozhodli celý seriál stopnúť. „Bol tu obrovský tlak, aby sme to urobili správne a proste si nemyslím, že by to fungovalo,“ poznamenal. Napokon HBO ohlásilo prípravy na spomínanom seriáli House of the Dragon.

Ten sa odohráva asi 200 rokov pred pôvodným seriálom a rozpráva príbeh kráľovského rodu Targaryenovcov. Premiéra je naplánovaná na rok 2022.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť