Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Po 6 mesiacoch na úteku lapili psa, ktorý je v skutočnosti líška

Líšku Run Run predali novým majiteľom ako psa.


Nikdy nekupuj mačku vo vreci – alebo psa na tržnici! Maribel Sotelo z Peru bola očarená šteniatkom sibírskeho huskyho, ktoré ponúkal predajca na tržnici. Keďže chcela potešiť seba a svoju rodinu, zaplatila v prepočte asi deväť eur a malého psíka si s nadšením vzala domov, uvádza La Presa Latina.

Nepríjemné zistenie

Prešlo pár mesiacov a Sotelovci si začali všímať, že s ich prírastkom niečo nie je v poriadku. Na reklamáciu však už bolo neskoro. Počas jednej silnej búrky v máji psík menom Run Run ušiel z domu a v nasledujúcich týždňoch masakroval hydinu v okolitých záhradách. Vtedy bolo už každému jasné, že sibírsky husky je v skutočnosti líška.

Sotelovci odškodnili susedov a upozornili úrady na líšku, ktorá vyčíňa v okolí. Prípad získal veľkú mediálnu pozornosť a Run Run sa stal akýmsi maskotom obchodovania s divokými zvieratami. Vďaka tlaku verejnosti sa zodpovední rozhýbali a začali sa usilovať o dolapenie psa-líšky. Väčšina pokusov, žiaľ, zlyhala.

V pondelok však experti zožali úspech a za pomoci uspávacích striel sa im Run Runa podarilo zajať. Líška bola následne prevezená do zoo Parque de las Leyendas, kde podstúpila veterinárnu kontrolu. Správy o príchode mediálnej hviezdy samozrejme viedli k záplave zvedavcov, ktorí chceli utečenca aspoň na chvíľu zahliadnuť.

Pes alebo líška?

Aby boli veci ešte zložitejšie, Run Run nielenže nie je psom, ale vlastne nie je ani líškou. Napriek svojmu hovorovému názvu andská líška je culpeo druh psovitej šelmy, ktorá sa neradí k líškam, ale je geneticky bližšia vlkom a šakalom. Ide o druhú najväčšiu psovitú šelmu na juhoamerickom kontinente.

profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť