Po dlhých jedenástich rokoch na Facebooku končí hra Farmville

Pravda je, že Farmville mal svoje najlepšie roky dávno za sebou.

Zdroj: shutterstock

Po dlhých jedenástich rokoch končí populárna online hra Farmville. Vďaka jednoduchej browserovke sa za hráčov mohli považovať aj ľudia, ktorým herný svet inak veľmi nevonia. V časoch svojej najväčšej slávy sa Farmville mohol pochváliť viac než 80 miliónmi aktívnych používateľov, informuje BBC.

Asi najviac sme Farmville mali na očiach v období zhruba 2010-2015, keď ho na Facebooku drvil skoro každý druhý človek. V tom čase bol Facebook vnímaný ako jedna z najfascinujúcejších vecí na internete a možnosť hrať hry priamo na sociálnej sieti mnohým ľuďom vyrážala dych. V jednoduchších dobách stačilo ľuďom skutočne málo…

shutterstock

Hra, pred ktorou si nemal šancu sa skryť

Integrácia s Facebookom sa dá považovať za naozaj šikovný marketingový ťah. Hráči môžu svoj progres okamžite zdieľať s kamarátmi, čím sa celkom prirodzene verbujú noví používatelia, ktorí si chcú hru vyskúšať. Neustále bombardovanie upozorneniami zároveň vyvoláva súťaživého ducha a ľudí motivuje, aby pri hre strávili viac času.

Farmville bol okrem Facebooku dostupný aj ako mobilná aplikácia pre iPhone a Android. Vďaka časovej nenáročnosti a neustálej dostupnosti išlo o ideálny titul na rozvoj impulzívneho hrania či dokonca závislosti. Spolu s prefíkane navrhnutými mikrotransakciami hra určite otriasla nejednou peňaženkou.

Profimedia

Nie je jediná, ktorá zmizne z Facebooku

Hlavná príčina zániku Farmvillu je mimo kontroly vydavateľa Zynga. Spoločnosť Adobe sa rozhodla ukončiť podporu pre Flash Player, čoho dôsledkom sa do konca roka vytratia z Facebooku všetky hry, ktoré túto technológiu využívali. Nákupy v hre bude možné uskutočniť do 17. novembra.

Tí, ktorí by si chceli Farmville užiť aj nasledujúci rok, nemusia zúfať. Už v roku 2012 bol vydaný sequel Farmville 2 a momentálne sa pracuje už na treťom diele.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
14
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najviac upokojujúce pocity, ktoré existujú v živote dospelého človeka

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME