Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Po dvojročnej prestávke spúšťa rezort obrany ďalšiu dobrovoľnú vojenskú prípravu

Počas 11-týždňovej prípravy v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin získajú absolventi DVP základné vojenské vedomosti a zručnosti.


Rezort obrany spúšťa po dvojročnej pandemickej prestávke ďalšiu dobrovoľnú vojenskú prípravu (DVP). Záujemcovia si môžu od dnešného dňa podávať žiadosti o zaradenie do prijímacieho konania.

Počas 11-týždňovej prípravy v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin získajú absolventi základné vojenské vedomosti a zručnosti. Výcvik je plánovaný v termíne od 6. júla do 23. septembra. Rezort obrany má tento rok ambíciu vycvičiť 150 vojakov dobrovoľnej vojenskej prípravy. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Zameranie výcviku bude okrem získania základných vedomostí a praktických zručností v ovládaní zbraní aj na zvýšenie fyzickej kondície, zvýšenie pripravenosti na zvládanie stresových a záťažových situácií a v neposlednom rade aj na vojenskú disciplínu.

SILA – ODVAHA – PRIPRAVENOSŤ:SPÚŠŤAME PRIHLASOVANIE DO DOBROVOĽNEJ VOJENSKEJ PRÍPRAVY Čoraz viac mladých ľudí chce nadobudnúť odborné vojenské schopnosti, ktoré im nikto okrem ozbrojených síl nedá. Práve dobrovoľná vojenská príprava môže byť pre mnohých spôsobom, ako pod dozorom skutočných profesionálov zapracovať na svojej sile, odvahe a pripravenosti na obranu seba aj svojej vlasti. Po dvojročnej pandemickej prestávke sa preto vraciame s projektom dobrovoľnej vojenskej prípravy, ktorého súčasťou môžeš byť aj ty. Prihlás sa už dnes! ❓ČO ŤA ČAKÁ:Počas 11 týždňov prejdeš vojenským a odborným výcvikom, počas ktorého si osvojíš základné vojenské zručnosti. 🪖 ČO SA NAUČÍŠ:•ovládať zbrane a vojenskú techniku,•taktiku boja,•prežiť v prírode,•základy sebaobrany,•zachovať si chladnú hlavu v krízových situáciách. ✅ ČO TI DÁME:•finančný príspevok cca 1300 € v čistom,•stravu a ubytovanie,•zdravotné, dôchodkové a úrazové poistenie,•cestovné z miesta bydliska na miesto výkonu DVP,•po absolvovaní – hodnosť vojaka 2. stupňa• a samozrejme – SILU, ODVAHU a PRIPRAVENOSŤ. ❗INFO PLUS PRIHLÁSENIE NA www.vojenskapriprava.sk ❗

Posted by Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Monday, May 9, 2022

Po úspešnom ukončení výcviku sú absolventi povýšení na vojakov 2. stupňa a zaraďovaní do záloh, pričom majú otvorenú možnosť vstúpiť aj do aktívnych záloh a byť tak pripravení na nasadenie v rámci domáceho krízového manažmentu. Zároveň absolventi dostanú aj príspevok viac ako 1 300 eur.

„Aj vplyvom vojnového konfliktu na Ukrajine sa verejnosť začala intenzívnejšie zaujímať o vlastnú bezpečnosť a tiež o obranu štátu. Práve dobrovoľná vojenská príprava môže byť pre mnohých spôsobom, ako v súlade s legislatívou a pod dozorom skutočných profesionálov zapracovať na svojej sile, odvahe a pripravenosti na vlastnú obranu i obranu vlasti,“ uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Ministerstvo obrany v rámci zjednodušenia a priblíženia DVP verejnosti spustilo novú webovú stránku so všetkými informáciami a zjednodušeným procesom registrácie www.vojenskapriprava.sk.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť