Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Shutterstock

Po ich vyslovení zmizli. Mrazivé posledné slová ľudí, pod ktorými sa zľahla zem

Žiadny z týchto prípadov nemá riešenie.

V nasledujúcom článku sa zameriame na mrazivé a často veľmi podivné posledné slová, ktoré vyslovili ľudia pred svojím záhadným zmiznutím. Ani napriek rozsiahlemu pátraniu sa ich dodnes nepodarilo objaviť, hoci pri niektorých z nich existuje viacero teórií.

Jedno je však isté. Čítanie ich posledných slov privodí každému poriadne zimomriavky.

1. „Ten objekt sa vznáša nado mnou… Je nado mnou a nie je to lietadlo.“

20-ročný austrálsky pilot Frederick Valentich zmizol 21. októbra 1978 počas rutinného letu. Pilot vo svojom malom lietadle Cessna 182 smeroval k Tasmánii. Sedem minút po siedmej večer ale kontaktoval rádiovú vežu s tým, že ho sleduje neznáme lietadlo.

Podľa pilotových slov vydával objekt zelené svetlo a pohyboval sa veľmi rýchlo. Na radaroch však žiadne iné lietadlá nebolo vidno. Objekt mal preletieť na Frederickovým lietadlom a on so strachom v hlase dispečerom oznámil, že nevie, čo to je za objekt, ale že doletí do svojho plánovaného cieľa. Následne vyslovil svoje posledné slová: „Ten objekt sa vznáša nado mnou… Je nado mnou a nie je to lietadlo.“ Spojenie s ním sa prerušilo.

Frederick Valentich ani jeho lietadlo dodnes neboli nájdené. Viacerí špekulovali, že ho mohli uniesť mimozemšťania. Tí racionálnejší sa prikláňali skôr k tomu, že sa dostal do stavu silnej dezorientácie a havaroval do oceánu.

Australian Department of Transportation / Wikimedia Commons
20 zaujímavých vecí, na ktoré ľudia narazili v reštauráciách, baroch a kaviarňach

Odporúčame prečítať:

20 zaujímavých vecí, na ktoré ľudia narazili v reštauráciách, baroch a kaviarňach

2. „Idú po mne. Viac než jeden.“

29-ročný Michael McClain zmizol 20. apríla 2019. V ten osudný večer si zašiel do nočného klubu Tropical Lounge v americkom meste Nashua v New Hampshire. Bol tam aj s kamarátmi a podľa ich výpovedí sa všetci dobre bavili. Neskôr ale v podniku došlo k tvrdej hádke medzi dvoma ženami a na miesto dorazila aj polícia. V zmätku sa Michael stratil priateľom z dohľadu, ale usudzovali, že zrejme odišiel domov.

Svedecké výpovede a záznamy z bezpečnostných kamier potvrdili, že Michael odišiel z podniku sám okolo pol druhej v noci. O druhej Michael volal svojej šéfke z práce, dovolal sa ale do hlasovej schránky, kde zanechal podivný odkaz: „Idú po mne. Viac než jeden.“

Šéfka bola týmito slovami znepokojená a volala mu späť. Michael však už nedvíhal. Odvtedy ho nikto nevidel. Jeho rodičia majú jasno v tom, že sám by Michael určite nezmizol. Aj na základe jeho posledných slov je podľa nich pravdepodobné, že sa stal obeťou zločinu.

Shutterstock

3. „Sakra!“

19-ročný Brandon Swanson zmizol 14. mája 2008 v meste Porter v americkej Minnesote. Spolu so spolužiakmi si v ten večer vyšiel do baru, aby oslávil koniec semestra. Krátko pred polnocou sa s kamarátmi rozlúčil a v aute sa vydal na cestu domov. Okolo druhej ráno telefonoval rodičom Annette a Brianovi s tým, že v tme s autom uviazol v priekope.

Povedal im, že auto nedokáže vytiahnuť a požiadal ich, aby preňho prišli. Nebol si istý, kde vlastne je, rodičov teda cez telefón navigoval. Tým sa ho ale nepodarilo nájsť. Brandon teda povedal, že sa vydá k najbližšiemu mestu, ktorého svetlá videl v diaľke. Počas toho, ako Brandon telefonoval, sa ale niečo muselo prihodiť. Brandon totiž prerušil vetu a prekvapene vykríkol: „Sakra!“

Spojenie sa v tej chvíli prerušilo. Mladého študenta odvtedy nikto nevidel. Polícia počas rozsiahleho pátrania nedokázala nájsť po Brandonovi žiadnu stopu. Podľa nich nič nenasvedčovalo tomu, že sa stal obeťou zločinu, ale vylúčiť sa to nedalo. Do úvahy prichádza aj smrteľná nehoda či únos. Možnosť, že by Brandon zmizol z vlastnej vôle, jeho blízki kategoricky odmietli.

Wikimedia Commons

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť