Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Po neúspechoch v Charkivskej oblasti a v Lymane sa zásadne mení ruský informačný priestor

Kremľom sponzorované médiá a ruskí vojenskí blogeri kritizujú byrokratické zlyhania čiastočnej mobilizácie a pripisujú prehru pri meste Lyman a v Charkivskej oblasti zlyhaniam ruskej armády pri zásobovaní a posilňovaní ruských síl v severnej časti Donbasu


Ruský neúspech a strata mesta Lyman v Doneckej oblasti v kombinácii so zlyhaním Moskvy pri efektívnej čiastočnej mobilizácii „zásadne mení ruský informačný priestor“, ktorý sa výrazne odklonil od naratívov Kremľa. V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Experti zdôrazňujú, že Kremľom sponzorované médiá a ruskí vojenskí blogeri kritizujú byrokratické zlyhania čiastočnej mobilizácie a pripisujú prehru pri meste Lyman a v Charkivskej oblasti zlyhaniam ruskej armády pri zásobovaní a posilňovaní ruských síl v severnej časti Donbasu.

Niektorí hostia vo výrazne „zostrihaných“ programoch kremeľskej televízie, ktoré vysielali 1. októbra, dokonca kritizovali rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina anektovať štyri ukrajinské oblasti pred zabezpečením ich administratívnych hraníc alebo dokonca frontovej línie, pričom vyjadrili pochybnosti o schopnosti Ruska niekedy obsadiť celé tieto územia.

Kremeľskí propagandisti už neskrývajú sklamanie z vykonania čiastočnej mobilizácie, často diskutujú o nelegálnej mobilizácii niektorých mužov a upozorňujú na problémy ako alkoholizmus medzi novomobilizovanými silami. Niektorí v priamom televíznom prenose vyjadrili obavy, že mobilizácia nevygeneruje silu potrebnú na opätovné získanie iniciatívy na bojisku, vzhľadom na nízku kvalitu ruských záloh.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť