Utorok 9.8.2022
sk
Ľubomíra
cz
Roman

Po pandemickej prestávke sa opäť chystá mníchovský Oktoberfest

Litrový pohár piva bude tento rok stáť od 12,60 do 13,80 eur.


Každoročný Oktoberfest sa po dvojročnej prestávke spôsobenej covidom opäť uskutoční v bavorskej metropole Mníchov, uviedol vo štvrtok šéf tohto pivného podujatia.

„Die Wiesn sa bude konať,“ povedal novinárom v Mníchove Clemens Baumgärtner, šéf festivalu, pričom použil bavorský hovorový výraz pre Oktoberfest. Wiesn odkazuje na veľký trávnik alebo Wiese, kde sa pivný festival koná. Dodal, že obľúbená akcia bude bez akýchkoľvek pandemických obmedzení od 17. septembra do 3. októbra – štátneho sviatku Nemecka, informuje tlačová agentúra AP.

Oktoberfest sa po prvý raz uskutočnil v roku 1810 na počesť sobáša bavorského korunného princa Ľudovíta a princeznej Terézie, bol počas svojej viac ako 200-ročnej histórie zrušený v dôsledku vojen alebo pandémií desaťkrát.

Po pandemickej prestávke sa opäť chystá mníchovský Oktoberfest
TASR

Pred covidovou epidémiou navštevovalo tieto oslavy každoročne približne šesť miliónov ľudí, z ktorých mnohí sa obliekali do tradičného bavorského odevu – ženy v šatách „dirndl“, muži v „lederhosen“, kožených nohaviciach po kolená.

Na festivale sa predstaví viac ako 480 pivovarov, reštaurácií, predajcov vína a ďalších gastro-podnikateľov. Otváracie hodiny budú ešte dlhšie ako v minulosti, pričom prvé pivné stany sa otvoria ráno o 09.00 h a zatvoria sa o 22.30 h, spresňuje AP.

Litrový pohár piva bude tento rok stáť od 12,60 do 13,80 eur, čo je v porovnaní s rokom 2019 zdraženie o 15 percent, uvádza sa na oficiálnej webovej stránke Oktoberfestu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť