Pobavia aj dojmú. 10 skvelých seriálov o študentoch, ich problémoch a školskom živote

Tieto seriály by si si rozhodne nemal nechať ujsť.

Zdroj: Eleven / moviestillsdb.com

Témam dospievania, tínedžerov, študentov a ich radostí aj strastí sa venuje veľké množstvo kníh či filmov, ale tieto vďačné námety neobchádzajú ani seriálové vody. V tomto článku ti predstavíme 10 výborných seriálov o študentoch, ich životoch, problémoch a vzťahoch. Ide o rôznorodú zmes, v ktorej nebude chýbať humor, emócie, ale ani napätie.

Sme presvedčení, že si medzi týmito titulmi nájdeš svojho favorita.

1. Sex Education

Hitovka z dielne Netflixu Sex Education má za sebou už dve vydarené série, pričom streamovací gigant už oznámil, že fanúšikovia sa môžu tešiť na pokračovanie. Príbeh sa točí okolo nesmelého introverta Otisa Milburna, ktorý sa spolu s kamarátmi Maeve Wiley a Ericom Effiongom rozhodne na strednej škole založiť poradenskú kliniku ohľadom sexu.

Otis je síce panic, ale o sexe má veľa informácií, keďže jeho matka pracuje ako profesionálna vzťahová terapeutka. Nie je ťažké zistiť, prečo sa Sex Education stretol s úspechom. Skvelí a sympatickí herci, resp. postavy, nenútený humor, ale aj hodnoverné emócie a pohľad na problémy mladej generácie. Pecka.

2. Skins

Skvelá tínedžerská dramédia Skins nám predstavila skupinu tínedžerov, ktorí vyrastajú v anglickom Bristole. Seriál si vzal na paškál viaceré neduhy súčasnosti, ako dysfunkčné rodiny, psychické choroby, šikanu či drogy. Seriál si získal obrovské množstvo fanúšikov a dnes sa teší kultovému statusu.

Dôvodom sú hlavne výborne napísané postavy, zaujímavé príbehy a sympatický humor a nadhľad.

3. Gossip Girl

Gossip Girl je ďalším z tínedžerských seriálov, ktoré ti zrejme nemusíme príliš predstavovať. Svojho času sa tento titul tešil ohromnej popularite. Našlo sa, pravdaže, aj dosť takých, ktorí Gossip Girl odstrelili, ale väčšina ohlasov bola pozitívna. Príbeh sa točil okolo Sereny van der Woodsen, ktorá sa po rokoch vracia do rodného mesta a stretáva sa s dávnymi priateľmi aj nepriateľmi.

Seriál sa dočkal celkom šiestich sérií a skončil koncom roka 2012.

4. Bad Education

Britský seriál Bad Education nie je v našich končinách príliš známy, čo je celkom škoda. Snáď mu teda urobíme menšiu reklamu v tomto článku. Hlavným hrdinom je mladý Alfie, zrejme najhorší učiteľ na svete. Má dušu dieťaťa, na svojich študentov pôsobí skôr ako jeden z ich vrstovníkov a kamarátov. Bad Education má na konte celkom tri série a dočkal sa veľmi pozitívnych reakcií divákov aj kritikov.

Rozhodne ide o zábavný kúsok, ktorý stojí za skúšku.

5. Freaks and Geeks

Freaks and Geeks je dnes už legendárnou a kultovou záležitosťou. Je preto zvláštne, že v dobe svojho uvedenia v roku 1999 nebola veľká ochota odvysielať všetky natočené epizódy. To sa stalo až po fanúšikovskom naliehaní. Aj tak napokon vznikla len jediná séria s 18 epizódami.

Príbeh sa odohráva na strednej škole v Michigane v roku 1980. Hlavnou hrdinkou je študentka Lindsay, ktorá sa spriatelí so skupinou flákačov. Okrem nich sa však na obrazovke objaví celá paleta pestrých postavičiek.

Zaujímavosťou je, že seriál odštartoval kariéru mnohým dnes už slávnym hercom a herečkám (Seth Rogen, Jason Segel, James Franco či Linda Cardellini). Divákov si podmanil originalitou, skvelými nápadmi a výbornými postavami. Oplatí sa mu venovať pozornosť.

6. 13 Reasons Why

Aby sme boli úprimní, v prípade 13 Reasons Why odporúčame hlavne prvú sériu. S každou ďalšou sériou je totiž seriál len horší a horší. Tá prvá však má niečo do seba. Jej centrom je samovražda mladej študentky Hannah Baker. Nejaký čas po jej smrti dostane Hannin kamarát Clay Jensen balíček s audiokazetami.

Nahrala ich samotná Hannah a vysvetľuje na nich, prečo si siahla na život. Seriál dokázal ponúknuť solídnu atmosféru, emócie aj napätie. Tvorcovia tiež vrhli svetlo na mnoho citlivých tém, s ktorými sa mladí musia potýkať (ako šikana, sexuálne útoky či psychické problémy).

Katherine Langford si za svoj výkon Hannah Baker dokonca odniesla nomináciu na Zlatý glóbus. Škoda, že ďalšie série už išli s kvalitou výrazne dole.

7. Community

Výborný komediálny seriál Community rozpráva o právnikovi Jeffovi Wingerovi, ktorého diplom bol zrušený, čo znamená, že Jeff sa musí pekne krásne vrátiť do školských lavíc. Dostáva sa do študijnej skupiny, tvorenej pestrou paletou postáv a začína opäť študovať.

Hlavným tromfom Community sú výborne napísané postavy a skvelí herci. Scenáristi si však dali prácu aj s jednotlivými príbehmi a vznikol tak parádny seriál, ktorý vás dostane a dokonale pobaví.

8. Everything Sucks!

Everything Sucks! je ďalším (hoci trochu nenápadným) pokladom zo stajne Netflixu. Komediálna dráma sa odohráva uprostred 90. rokov a sústredí sa na skupinu tínedžerov, ktorí navštevujú strednú školu Boring High. Zároveň sa vyrovnávajú so slasťami aj strasťami dospievania.

Everything Sucks! je zábavné, svižné dielko s výbornými postavami a hercami, ale aj úprimnými emóciami. Je preto škoda, že Netflix seriál po prvej sérii zrušil. Odvtedy si ale seriál Everything Sucks! našiel ohromný počet fanúšikov a dnes je právom považovaný za kult.

9. Veronika Marsová

Tínedžerská dráma skombinovaná s mysterióznou kriminálkou? Veronika Marsová ukázala, že to skutočne môže fungovať. Hlavnou hrdinkou je mladá Veronika, ktorá na prvý pohľad vedie život obyčajnej stredoškoláčky, ale zároveň pod dohľadom svojho otca pracuje ako súkromná detektívka.

Seriál sa mohol pochváliť solídnym námetom, suverénnym prevedením aj pomerne inteligentnými scenármi. Dočkal sa celkovo štyroch sérií, pričom tá posledná si odbila premiéru v roku 2019.

10. The Inbetweeners

Ďalšia kvalitná záležitosť z Veľkej Británie. The Inbetweeners rozpráva príbeh mladého Willa, ktorý práve nastupuje na strednú školu. Veľmi rýchlo si však uvedomí, že zapadnúť nebude úplne jednoduché. Napokon sa spriatelí so skupinou chalanov a spolu s nimi sa snaží vyriešiť hlavný problém každého pubertiaka: Ako čo najrýchlejšie prísť o panictvo?

The Inbetweeners je príjemný seriál so sympatickými postavami a výborne funkčným humorom. Diváci sa dočkali celkom troch sérií.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Desivé stretnutia so psychopatmi z online zoznamiek, ktoré sa skončili katastrofou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME