Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Pobyt na Bali a žiadne dane. Indonézia sa snaží prilákať zahraničných pracovníkov

Toto špeciálne vízum má však svoje podmienky.


Na Slovensku také nepoznáme, ale mnoho krajín sveta dokáže svoj turistický potenciál využiť na sto percent. Tieto štáty vynakladajú veľké úsilie na to, aby vytvorili efektívnu stratégiu na vybudovanie silnej značky, prilákanie zahraničných turistov a poskytovanie kvalitných služieb.

Nie celkom štandardná cieľovka

V Indonézii si dali za cieľ osloviť často obchádzanú skupinu turistov, ktorí vlastne turistami ani nie sú, uvádza SCMP. Predstavili druh víza určeného pre tzv. „digitálnych nomádov“, teda odborníkov, ktorí pracujú na diaľku, veľa cestujú a často menia svoje bydlisko.

Pobyt na Bali a žiadne dane
Shutterstock

Držitelia takéhoto víza by mohli v krajine pobývať 5 rokov a v prípade, že ich príjem pochádza zo zahraničia, nemuseli by zaň odvádzať daň z príjmu. Indonézii nejde o prilákanie kvalifikovaných pracovných síl do ich hospodárstva. Ide im len o ich peniaze.

Krajina sa spolieha na to, že sa stane (dočasným) domovom pre ľudí s dobrým príjmom a ochotou míňať peniaze za kvalitné služby. Príchod zabezpečených a náročných cestovateľov by mal poriadne vzpružiť miestny cestovný ruch a vytvoriť až milión nových pracovných miest.

Majú čo ponúknuť!

Štát rozprestierajúci sa na ostrovoch v juhovýchodnej Ázii a v Oceánii patrí medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Lokality ako Borneo, Bali a Jáva sú často prezývané ako „pozemský raj“ a aj medzi digitálnymi nomádmi sú považované za najatraktívnejšie miesta pre pôsobenie.

Pobyt na Bali a žiadne dane
Shutterstock

Súčasťou novej turistickej kampane krajiny je dôraz na spiritualitu a udržateľnosť. Oba tieto fenomény sa týkajú aj digitálnych nomádov, čo Indonéziu navštívia vďaka vízu, a ich hostitelia im sľubujú pobyt, ktorý ich zregeneruje po stránke fyzickej aj duševnej a bude šetrný k životnému prostrediu.

Presné informácie o tom, ako a kedy sa dá o vízum žiadať, Indonézia zatiaľ neposkytla.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.