Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Počas naháňačky s policajtmi 17-ročný mladík havaroval na ukradnutom aute, nafúkal takmer dve promile

Nebol držiteľom vodičského oprávnenia.


Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 17-ročný mladík z okresu Trstená, ktorý počas naháňačky s martinskými policajtmi havaroval na ceste I/65 v Martine. O podrobnostiach prípadu informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti.

Policajná hliadka sa snažila mladíka za volantom osobného auta Nissan Navara zastaviť na martinskej pešej zóne, ten však výzvy na zastavenie nerešpektoval a po zvýšení rýchlosti unikal pred policajnou hliadkou. „Vodič následne spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej narazil do zvodidiel a zostal stáť. Pri kontrole sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,92 mg/l, čo zodpovedá 1,92 promile alkoholu v dychu,“ uviedla polícia.

Mladému mužovi, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia, bola obmedzená osobná sloboda a bol eskortovaný na policajný útvar. „Pri dopravnej nehode sa zranil 18-ročný spolujazdec. Policajti preverovaním zistili, že vozidlo Nissan Navara pochádza z trestnej činnosti, ktorú eviduje obvodné policajné oddelenie v Trstenej,“ dodala polícia s tým, že ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje