Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku naďalej stúpa, v marci ich počet presiahol 93-tisíc

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu marca tohto roka v Bratislave.


Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku naďalej stúpa. V marci tohto roka na Slovensku pracovalo viac ako 93,3 tisíca cudzincov, čo bolo o 1,3 tisíca osôb viac ako v druhom mesiaci tohto roka. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci. V marci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 311, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 35,6 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac zvýšil o 64 na viac ako 10,1 tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,1 tisíca, nasledovali Česi so 6,6 tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,7 tisíca.

Pexels

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu marca tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 28,4 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 6,8 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,7 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 19 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci minulého mesiaca v okrese Medzilaborce.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje