Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.7.2024
sk
Margita
cz
Markéta, Margot
, Margareta, Margit

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku naďalej stúpa, v marci ich počet presiahol 93-tisíc

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu marca tohto roka v Bratislave.


Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku naďalej stúpa. V marci tohto roka na Slovensku pracovalo viac ako 93,3 tisíca cudzincov, čo bolo o 1,3 tisíca osôb viac ako v druhom mesiaci tohto roka. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci. V marci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 311, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 35,6 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac zvýšil o 64 na viac ako 10,1 tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,1 tisíca, nasledovali Česi so 6,6 tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,7 tisíca.

Pexels

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu marca tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 28,4 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 6,8 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,7 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 19 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci minulého mesiaca v okrese Medzilaborce.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.