Piatok 12.8.2022
sk
Darina
, Dárius, Dária
cz
Klára
, Clara

 Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku prekročil 80-tisíc

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci, v minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 1,3 tisíca.


Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku v júni tohto roka stúpol. V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 80,5 tisíca cudzincov, čo bolo o 1,7 tisíca osôb viac ako v máji tohto roka. Medziročne išlo o nárast o viac ako 12-tisíc cudzincov. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci. V minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 1,3 tisíca, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 29,4 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac zvýšil o 60 na 9,2 tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,3 tisíca, nasledovali Česi so 6,2 tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,3 tisíca.

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu júna tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných takmer 23,9 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 5,1 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,1 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 19 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci júna v okrese Medzilaborce.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť