Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Počet obetí po tlačenici na festivale Astroworld stúpol na desať

V nedeľu potvrdili úmrtie deväťročného chlapca, ktorý je najmladšou obeťou nešťastia.


Počet obetí tlačenice na hudobnom festivale Astroworld v texaskom Houstone stúpol na desať, po tom ako v nemocnici zomrel deväťročný chlapec. Ezra Blount, najmladšia z obetí, bol po incidente z 5. novembra v kóme a napojený na prístrojoch na podporu života, pretože utrpel vážne zranenia mozgu a ďalších orgánov. Jeho úmrtie potvrdil v nedeľu právnik jeho rodiny, informuje spravodajský portál BBC.

Tlačenica sa na Astroworlde začala, keď sa dav počas vystúpenia rappera a zakladateľa podujatia Travisa Scotta začal presúvať bližšie k pódiu a vypukla panika. Počet zranených rýchlo zahltil zdravotníkov na mieste. Na podujatí v houstonskom NRG Parku bolo zhruba 50-tisíc ľudí, stovky utrpeli zranenia. Spomenutí desiati zosnulí boli vo veku deväť až 27 rokov.

Vyšetrovatelia prešetrujú záznamy z koncertu a snažia sa určiť príčiny tlačenice a toho, čo zabránilo ľuďom z miesta utiecť. Tiež vypočúvajú obete a svedkov.

Fanúšikovia uviazli v tlačenici okolo 21:30 miestneho času. Scott pokračoval s vystúpením ešte takmer 40 minút a napokon ho ukončil zhruba 15 až 20 minút pred plánovaným koncom. Náčelník hasičov v Houstone Samuel Peňa sa minulý týždeň vyjadril, že interpret mal svoje vystúpenie ukončiť rýchlejšie.

Scott vyzval obete, aby sa mu ozvali, pretože si „zúfalo praje vyjadriť im sústrasť a poskytnúť pomoc“. Právni zástupcovia viac ako 200 ľudí, ktorí tvrdia, že utrpeli zranenia, v piatok oznámili, že pre tlačenicu podávajú ďalších 90 žalôb na promotérov festivalu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť