Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Počet ponúk na brigádnickú činnosť vzrástol oproti predchádzajúcemu roku o 30 %

O brigády sa podľa údajov portálu Kariéra.sk nezaujímajú iba študenti, ale aj ľudia, ktorí prišli o prácu počas pandémie.


Počet ponúk na brigádnickú činnosť vzrástol oproti predchádzajúcemu roku o 30 %. Vyplýva to z údajov portálu Kariéra.sk. O brigády sa pritom nezaujímajú iba študenti, ale aj ľudia, ktorí prišli o prácu počas pandémie. Najviac brigád môžeme nájsť počas leta vo výrobe, realitách, technike, v logistike, ale aj v cestovnom ruchu a obchode.

„Kvalitná stáž či prvé pracovné skúsenosti nadobudnuté počas brigádnickej práce sú pre budúceho zamestnávateľa signálom, z ktorého je možné o uchádzačovi prečítať informácie medzi riadkami. Práve počas leta majú študenti aj absolventi ideálnu príležitosť na získanie prvých pracovných skúseností,“ uviedla manažérka komunikácie a PR Kariéra.sk Katarína Tešla.

Shutterstock

Čo sa týka ohodnotenia brigád v jednotlivých oblastiach, portál Kariéra.sk zaregistroval napríklad ponuky v chemickom priemysle, kde sa ohodnotenie brigád nachádza na úrovni 8 eur za hodinu, vo výrobe 7 eur za hodinu a v cestovnom ruchu sú k dispozícii ponuky s ponúkaným zárobkom na úrovni 6 eur za hodinu. Ako však upozorňuje portál, neznamená to, že tieto sumy sú na rovnakej úrovni naprieč celým Slovenskom.

Z aktuálne dostupných ponúk sú k pritom dispozícii tradičné ponuky letných brigád, akými sú napríklad pracovník v letnom tábore, prevádzkar kúpaliska či predajca ovocných šejkov. Počas pandémie sa objavili aj špecifické ponuky ako merač teploty, hygienický pracovník, koordinátor v očkovacom centre alebo pre študentov lekárskej fakulty samotný proces vakcinácie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť