Pocity a krízy, ktoré na teba prídu, keď si uvedomíš, že už je DECEMBER

Preboha, ako sa to zase stalo tak rýchlo?

Zdroj: Koláž EMEFKA

Ten čas neskutočne rýchlo letí. Až tak rýchlo, že ešte pred chvíľou bolo leto. A potom si intenzívnejšie žmurkol a – BUM. Je december. Skoro Vianoce. Po nich Silvester. A ty si stále chudobný, tlstý a slobodný… keď toto všetko na teba doľahne, potom prídu takéto myšlienkové pochody.

1. Prečo sú všade vianočné reklamy? A výzdoba? A prečo sa už v obchode nedá kúpiť sladkosť, ktorá nemá na obale škeriaceho sa Santa Klausa, snehuliaka alebo aspoň vločku?!

2. Počkať…?!

3. Už je december?! Prisahám, že ešte v piatok nebol. V piatok bol predsa ešte november, mesiac, ktorý ťa svojou útulnou náručou čičíka a ubezpečuje ťa, že máš ešte dosť času na odštartovanie vianočných nákupov.

4. A hlavne máš ešte dosť času na to vianočné nakupovanie vôbec našetriť financie. Lebo ani tento rok to odkladanie a rozumné hospodárenie akosi nevyšlo…

5. Prečo nie je na výplatnej páske jasne napísané a trikrát červeným podčiarknuté: Toto sú posledné prachy, ktoré pred Vianocami uvidíš. Utrácaj s rozumom. Aj tak by si ich s rozumom utratil na úplné chujoviny, ale už by si sa aspoň nemal na čo vyhovoriť.

Shutterstock

6. Pozitívna správa – môžeš začať papať adventný kalendár.

7. Negatívna správa – nemáš adventný kalendár. A ešte negatívnejšia správa je to, že už nemáš sedem rokov a nikto ti ho nekúpi. Takže pokiaľ si chceš dvadsaťštyri dní po sebe užívať opojenie miniatúrneho štvorčeka lacnej poľskej čokolády, musíš si ju ísť zabezpečiť.

8. To nevadí. Aspoň budeš môcť zjesť niekoľko okienok naraz.

9. Hahaha… na čo presne sa tu hráme? Všetci vieme, že ten blbý kalendár zožerieš na posedenie, lebo kto má dosť po jednom štvorčeku čokolády, však?!

10. Aspoň si ušetríš sklamanie, ak by náhodou bola pod 24. okienkom nejaká blbosť. Treba myslieť optimisticky, no nie?

https://pixabay.com/cs/photos/adventn%C3%AD-kalend%C3%A1%C5%99-d%C3%A1rky-nicholas-11426/

11. Mandarínky. Mandarínky sú život. Mandarínky sú svet. Mandarínky sú jediná forma vitamínov, ktorú dobrovoľne prijímaš a nemáš pocit, že sa meníš na králika alebo instagramového influencera.

12. Fakt sa včera pálila prvá adventná sviečka? Veď ty si ešte ani nevstrebal prechod z jedného mesiaca do druhého a už sa od teba očakáva nejaké sviatočne ladené gesto?!

13. Mala by si si na Pintereste vytvoriť nástenku s nejakými rozkošnými a nízkorozpočtovými DIY, ktoré urobíš v prípade najvyššej núdze. Veď sa predsa hovorí, že ručne robené darčeky sú tie najcennejšie. Však? VŠAK?!

14. Okej, predstava Pinterestu o pojme „nízkorozpočtové“ je diametrálne odlišná od tej tvojej. Akože nechceš mu krivdiť, veď ono by to celé možno naozaj bolo ekonomicky nenáročné… teda keby si tú tavnú pištoľ, drevo z alpskej borovice a pozláteného skarabea mala už doma. Ako tá cica, ktorá príspevok písala.

15. Šikovné a univerzálne vianočné darčeky, ktoré treba mať vždy poruke, keby ťa niekto nečakane obdaroval. Áno, to je seriózne názov nejakého článku. To naozaj majú ľudia peniaze aj na to, aby kupovali darčeky do rezervy? Akože pre istotu? Akože len tak…?! Asi si vážne chudobný.

https://pixabay.com/sk/photos/jedlo-kuchyne-piec%C5%A5-torta-pr%C3%ADsady-3025556/

16. Najhorúcejší kandidát na vlastnoručne vyrobený vianočný darček je podľa tejto sociálnej platformy „koláč v zaváraninovom pohári“. Čiže v preklade suché ingrediencie na prípravu koláčikov pekne navrstvené vo vysokom sklenenom pohári, dozdobenom vianočnou stuhou.

17. Nechceme byť zlí, ale „upeč si sám – koláč“ ako vianočný darček by prešiel len u tvojej mamy. Pred siedmimi rokmi. Keď si ešte nezarábal a od náhrdelníka z cestovinových kolienok by to bol nesmierny pokrok.

18. Vraciame sa k alternatíve kupovaných darčekov. Nech si v období lásky a pokoja nenarobíš hanbu a nepriateľov.

19. Obchodné domy sú peklo. Ľudia sa zbláznili. Splašení pobehujú z jednej strany obchodného centra na druhú, ovešaní darčekovými taškami, akoby chceli trhnúť nejaký totálne bezvýznamný svetový rekord. A nemáš kde zaparkovať. Fakt fasa.

20. Si idiot alebo prečo si zrazu nevieš spomenúť na jediný koníček svojho najlepšieho kamaráta? To mu fakt máš kúpiť hrnček s menom?! Nebolo by potom už lepšie napísať naň venovanie „od najneoriginálnejšieho kamaráta pod slnkom“?

Problém vyriešený…

Posted by EMEFKA on Sunday, November 4, 2018

21. Wow. Päť šesťdesiat za ochutené napenené mlieko so škoricou len preto, že to dajú do červeného hrnčeka? Beriem. Veď Vianoce sú len raz do roka a treba si ich užiť.

22. I don’t want a lot for Christmas, there is just one thing I neeeeeeed… Sklapni Mariah, preboha. Hulákaš to na mňa už od deväťdesiateho štvrtého.

23. Asi prichádza ten moment, keď by si mal začať trénovať svoj povestný úsmev. Vieš, ten s názvom „nemám sto chutí po tebe hodiť stoličku“, ktorý na rodinných oslavách prskáš všetkými smermi ako rozprašovač.

24. Najmä, keď sa babka opýta, kedy už konečne nebudeš pri štedrovečernej večeri sedieť vedľa svojej trinásťročnej sestry a donesieš si partnerku.

25. Blíži sa firemný vianočný večierok. Paráda. Konečne uvidíš všetkých tých autoritatívnych kravaťákov, ktorí sa ťa snažia posledných dvanásť mesiacov presvedčiť, že sú hodní tvojho rešpektu, ožratých namol. S kolegami uzatvárate stávky, kto z nich začne vracať do kvetináča ako prvý.

26. A na záver: „Čo chceš na Vianoce?“ Je milión vecí, ktoré chceš, potrebuješ a na ktoré si celý rok robíš zálusk. Ale keď sa ťa niekto konečne na to opýta? Nič. Tma. Okno a čierna čierňava. Ako keď sa ti na verejných hajzloch vypne uprostred sr*nia svetlo na fotobunku a už sa ti nepodarí upútať jeho pozornosť.

Proste zrazu nevieš, čo máš povedať, a tak trepneš najväčšiu blbosť, ktorá ti zíde na um. Potom fakt nemôžeš byť prekvapený, keď si pod stromčekom nájdeš dvadsať gramov šunkového nárezu.

https://www.needpix.com/photo/1213917/christmas-gifts-holiday-present-christmas-gift-decoration-christmas-gifts-celebration-xmas


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dvojica plyšových medvedíkov cestuje po svete. Navštívila už neuveriteľných 27 krajín

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME