Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

„Počkaj, až budeš mať deti.“ 5 viet, ktoré nám dokážu pokaziť náladu

Toto naozaj nepotrebuješ počúvať.

Nemusí sa stať nič dramatické, aby si mal pokazený celý deň. Niekedy stačí jediná veta. S naším šikovným ilustrátorom sme zopár takých dali dnes dohromady a s nimi aj ľudí, ktorí ich zvyknú hovoriť. Tých – asi všetci vieme prečo – nemáš práve dvakrát v láske. Ktorý ti pije krv najviac?

1. „Ja v tvojom veku…“

Ostrieľaná hláška staršej generácie, pri ktorej majú mladí sto chutí kolektívne si vyšklbať všetky vlasy. „Ja v tvojom veku som už mal dom aj tri deti a ty sa sťažuješ, že nemáš na žrádlo pre morča,“ šomre dedo popod fúz, ignorujúc fakt, že v roku 2022 žrádlo pre morča stojí zhruba rovnako, ako stála v roku 1956 trojposchodová vila na Kolibe.

Svet, ktorý existoval, keď bol v tom povestnom „tvojom veku“, je už dávno fuč a dnes má človek čo robiť, aby medzi výplatami neskapal od hladu. To mu ale nevysvetlíš.

otravné hlášky, nepríjemní ľudia, ilustrácie, zábavné ilustrácie, komiksy
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. „Ja mám vysokú školu…“

Akoby dnes vysokú školu nemal každý pablb, čo si medzi chľastačkou v piatok a chľastačkou v sobotu našiel tri sekundy na otvorenie skrípt. Titul nie je zbytočnosť a môže ti otvoriť mnohé dvere, ale nerobí z teba automaticky nadčloveka. Vedomosti? Možno. Zdrap papiera v saténovom puzdre? Asi ťažko.

„Ja tu o tom s tebou nebudem debatovať. Ja som to študoval,“ nadrapuje sa, pritom máš vážne podozrenie, že o problematike vie toho asi toľko, čo ty o kvantovej fyzike. Kto sa v niečom vyzná, nemusí to vytrubovať do miestneho rozhlasu. Z jeho slov to vyplynie samo.

otravné hlášky, nepríjemní ľudia, ilustrácie, zábavné ilustrácie, komiksy
ArtCaveManiac / EMEFKA
nostalgické jedlá, jedlá z detstva, dukátové buchtičky, krupicová kaša, slovenské jedlá

Mohlo by ťa zaujímať:

10 milovaných jedál, ktoré sa nám neoddeliteľne spájajú s detstvom

3. „No jasné, celý blíženec.“

Samozrejme, ezoterická kráľovná. Verí, že všetky tvoje problémy sú spôsobené aktuálnym postavením planét a riešením je nejaký šuter, čo pri splne nabiješ a potom si ho pichneš bohvie kam. Prípadne esenciálny olej alebo smrad z upálenej šalvie.

Nech už sa s ňou bavíš o hocičom, nájde spôsob, ako vytiahnuť znamenia, horoskopy, súhvezdia a radiány, preto s ňou môžeš komunikovať výhradne po treťom poldeci. Vtedy si iný človek. To by si aj ten olej kúpil.

otravné hlášky, nepríjemní ľudia, ilustrácie, zábavné ilustrácie, komiksy
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť