Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.7.2024
sk
Margita
cz
Markéta, Margot
, Margareta, Margit
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

„Počkaj, až budeš mať deti.“ 5 viet, ktoré nám dokážu pokaziť náladu

Toto naozaj nepotrebuješ počúvať.

Nemusí sa stať nič dramatické, aby si mal pokazený celý deň. Niekedy stačí jediná veta. S naším šikovným ilustrátorom sme zopár takých dali dnes dohromady a s nimi aj ľudí, ktorí ich zvyknú hovoriť. Tých – asi všetci vieme prečo – nemáš práve dvakrát v láske. Ktorý ti pije krv najviac?

1. „Ja v tvojom veku…“

Ostrieľaná hláška staršej generácie, pri ktorej majú mladí sto chutí kolektívne si vyšklbať všetky vlasy. „Ja v tvojom veku som už mal dom aj tri deti a ty sa sťažuješ, že nemáš na žrádlo pre morča,“ šomre dedo popod fúz, ignorujúc fakt, že v roku 2022 žrádlo pre morča stojí zhruba rovnako, ako stála v roku 1956 trojposchodová vila na Kolibe.

Svet, ktorý existoval, keď bol v tom povestnom „tvojom veku“, je už dávno fuč a dnes má človek čo robiť, aby medzi výplatami neskapal od hladu. To mu ale nevysvetlíš.

otravné hlášky, nepríjemní ľudia, ilustrácie, zábavné ilustrácie, komiksy
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. „Ja mám vysokú školu…“

Akoby dnes vysokú školu nemal každý pablb, čo si medzi chľastačkou v piatok a chľastačkou v sobotu našiel tri sekundy na otvorenie skrípt. Titul nie je zbytočnosť a môže ti otvoriť mnohé dvere, ale nerobí z teba automaticky nadčloveka. Vedomosti? Možno. Zdrap papiera v saténovom puzdre? Asi ťažko.

„Ja tu o tom s tebou nebudem debatovať. Ja som to študoval,“ nadrapuje sa, pritom máš vážne podozrenie, že o problematike vie toho asi toľko, čo ty o kvantovej fyzike. Kto sa v niečom vyzná, nemusí to vytrubovať do miestneho rozhlasu. Z jeho slov to vyplynie samo.

otravné hlášky, nepríjemní ľudia, ilustrácie, zábavné ilustrácie, komiksy
ArtCaveManiac / EMEFKA
nostalgické jedlá, jedlá z detstva, dukátové buchtičky, krupicová kaša, slovenské jedlá

Mohlo by ťa zaujímať:

10 milovaných jedál, ktoré sa nám neoddeliteľne spájajú s detstvom

3. „No jasné, celý blíženec.“

Samozrejme, ezoterická kráľovná. Verí, že všetky tvoje problémy sú spôsobené aktuálnym postavením planét a riešením je nejaký šuter, čo pri splne nabiješ a potom si ho pichneš bohvie kam. Prípadne esenciálny olej alebo smrad z upálenej šalvie.

Nech už sa s ňou bavíš o hocičom, nájde spôsob, ako vytiahnuť znamenia, horoskopy, súhvezdia a radiány, preto s ňou môžeš komunikovať výhradne po treťom poldeci. Vtedy si iný človek. To by si aj ten olej kúpil.

otravné hlášky, nepríjemní ľudia, ilustrácie, zábavné ilustrácie, komiksy
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.