Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Život Američana Joea DiMea sa navždy zmenil v roku 2018, keď prežil autonehodu, po ktorej sa jeho auto vznietilo, informuje portál Unilad. On však zostal vo vozidle uväznený. Hoci sa ho napokon podarilo vytiahnuť z plameňov, zostali mu na tele ako hrozivá pamiatka popáleniny tretieho stupňa. Dva roky po autonehode sa jeho život opäť zmenil.

Profimedia

Zmena k lepšiemu

Do svojich 22 rokov nemal DiMeo kvôli popáleniam na 80% vlastného tela prsty, vlasy, tvárové kontúry a ani oči. Celé jeho telo posievali jazvy, ktoré hovorili o traume, ktorú prežil. Napriek svojej traume však zostával pozitívne naladený, čo potvrdil aj doktor Eduardo D. Rodriguez, ktorý bol zodpovedný za neuveriteľnú DiMeovu operáciu. Pre CNN vyhlásil: „Nikdy som sa nestretol s tak vysoko motivovaným pacientom ako je DiMeo.“ Operácia sa uskutočnila v auguste v roku 2020. Nebola najľahšia, čo potvrdzuje aj dĺžka jej celkového trvania. Zabrala 23 hodín a zúčastnilo sa jej 80 ľudí rozdelených do 6 tímov.

Neľahká práca

Za prvou operáciou takéhoto rázu je však nahradenie 21 šliach, 3 hlavných nervov, 5 hlavných ciev a 2 hlavných kostí. Informácie o DiMeovej operácii uzreli svetlo sveta len tento rok kvôli tomu, aby bolo jasné, že sa transplantované časti ujali. To sa aj stalo, a DiMeo tak získal novú tvár a ruky od zosnulého darcu. Tomu je, prirodzene, DiMeo nesmierne vďačný. Svoje nové končatiny sa ešte len učí používať. Ako ďalej informuje Unilad, pre DiMea je to pocit porovnateľný s pocitmi bábätka, ktoré sa taktiež len učí, načo jeho horné končatiny slúžia.

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť