Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 5.3.2024
sk
Fridrich
cz
Kazimír

Podarilo sa vypátrať miesto, kde bolo natočené jedno z najznámejších virálnych videí

Klasické video desí ľudí už od roku 2005.


Každý žáner internetového obsahu má niekoľko priekopníckych diel, ktoré „videl každý“. V dávnych časoch, keď bol internet omnoho menší a ťažšie dostupný, sa veci často posielali z mobilu na mobil a veľké virálne hity internetu sa medzi ľuďmi šírili paradoxne bez internetového pripojenia.

Internetová klasika

Jedným z takýchto kúskov je aj video z kategórie jumpscare, ktoré nepochybne traumatizovalo nejedného ničnetušiaceho diváka. Klasický klip zobrazuje auto pohybujúce sa kľukatou cestou, keď sa z ničoho nič na obrazovke bleskovo zjaví hnilý a vreštiaci ksicht.

Samozrejme, video sa stalo skvelým spôsobom, ako si vystreliť z kamarátov. Autentické vyplašené reakcie na reklamu nemeckého nápoja K-Fee vždy predstavovali vynikajúci zdroj škodoradosti.

Ťažko povedať, či má väčšie šťastie niekto, kto video pozná a traumu zrejme už prekonal, alebo niekto, kto video ešte nevidel a preto ho stále môže maximálne vydesiť. Každopádne, tu ho máme v celej jeho kráse:

YouTube video
mama hotel

Odporúčame prečítať:

Mama hotel, ktorý má v skutočnosti ďaleko od pohodlia. Aj takto vyzerajú životy mladých Slovákov

Zaujímavé je, že reklám v podobnom duchu natočila K-fee hneď niekoľko, avšak len tá s autom sa stala celosvetovo známou. Vo všetkých reklamách divák sleduje pokojnú scénu, ktorú z ničoho nič preruší vreštiace monštrum. Tu je ich kompilácia.

Miesto, kde video vzniklo

Reklama s idúcim autom vznikla v roku 2005. Dôkazom toho, že mala naozaj silný kultúrny dopad, je fakt, že o nej ľudia hovoria aj o 18 rokov neskôr. Skupinka nadšencov si povedala, že skúsi vypátrať, kde bolo ikonické video natočené.

Pátranie bolo úspešné a po asi 150 dňoch intenzívnej práce bola lokalita odhalená. Kľukatá cesta sa nachádza v Kalifornii.

Skvelá práca zapôsobila na mnohých ľudí, ktorí používateľovi @rainbolt a jeho kolegom gratulovali. Našli sa však aj skeptici, ktorí neveria, že skutočne ide o dané miesto. Ich námietky ale nemajú reálnu oporu vo faktoch.

Pohľad na cestu je mierne skreslený, pretože ide o záber z Google Maps a nie fotku priamo z miesta. Výrazný rozdiel vo vegetácii je spôsobený zasa miestnym podnebím – ako potvrdili viacerí miestni ľudia vo vlákne na Twitteri, pre Kaliforniu sú charakteristické výrazné zmeny súvisiace s ročnými obdobiami.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.