Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Podarilo sa vypátrať miesto, kde bolo natočené jedno z najznámejších virálnych videí

Klasické video desí ľudí už od roku 2005.


Každý žáner internetového obsahu má niekoľko priekopníckych diel, ktoré „videl každý“. V dávnych časoch, keď bol internet omnoho menší a ťažšie dostupný, sa veci často posielali z mobilu na mobil a veľké virálne hity internetu sa medzi ľuďmi šírili paradoxne bez internetového pripojenia.

Internetová klasika

Jedným z takýchto kúskov je aj video z kategórie jumpscare, ktoré nepochybne traumatizovalo nejedného ničnetušiaceho diváka. Klasický klip zobrazuje auto pohybujúce sa kľukatou cestou, keď sa z ničoho nič na obrazovke bleskovo zjaví hnilý a vreštiaci ksicht.

Samozrejme, video sa stalo skvelým spôsobom, ako si vystreliť z kamarátov. Autentické vyplašené reakcie na reklamu nemeckého nápoja K-Fee vždy predstavovali vynikajúci zdroj škodoradosti.

Ťažko povedať, či má väčšie šťastie niekto, kto video pozná a traumu zrejme už prekonal, alebo niekto, kto video ešte nevidel a preto ho stále môže maximálne vydesiť. Každopádne, tu ho máme v celej jeho kráse:

Policajti hľadajú 18-ročnú Teréziu. Pohádala sa s priateľom, jej mobil a bundu našli na moste

Odporúčame prečítať:

Na polícii bol vypovedať priateľ nezvestnej Terézie. Pýtali sa, čo sa stalo v inkriminovaný deň

Zaujímavé je, že reklám v podobnom duchu natočila K-fee hneď niekoľko, avšak len tá s autom sa stala celosvetovo známou. Vo všetkých reklamách divák sleduje pokojnú scénu, ktorú z ničoho nič preruší vreštiace monštrum. Tu je ich kompilácia.

Miesto, kde video vzniklo

Reklama s idúcim autom vznikla v roku 2005. Dôkazom toho, že mala naozaj silný kultúrny dopad, je fakt, že o nej ľudia hovoria aj o 18 rokov neskôr. Skupinka nadšencov si povedala, že skúsi vypátrať, kde bolo ikonické video natočené.

Pátranie bolo úspešné a po asi 150 dňoch intenzívnej práce bola lokalita odhalená. Kľukatá cesta sa nachádza v Kalifornii.

Skvelá práca zapôsobila na mnohých ľudí, ktorí používateľovi @rainbolt a jeho kolegom gratulovali. Našli sa však aj skeptici, ktorí neveria, že skutočne ide o dané miesto. Ich námietky ale nemajú reálnu oporu vo faktoch.

Pohľad na cestu je mierne skreslený, pretože ide o záber z Google Maps a nie fotku priamo z miesta. Výrazný rozdiel vo vegetácii je spôsobený zasa miestnym podnebím – ako potvrdili viacerí miestni ľudia vo vlákne na Twitteri, pre Kaliforniu sú charakteristické výrazné zmeny súvisiace s ročnými obdobiami.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť