Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Môžeme na to mať rôzne názory, ale faktom je, že sociálne siete dominujú dnešnej spoločnosti. Medzi tie najpopulárnejšie bezpochyby patrí Instagram, ktorý využíva mnoho mladých ľudí. Z internej správy Facebooku, ktorý Instagram vlastní, ale podľa mnohých analytikov vyplývajú isté znepokojivé skutočnosti.

Upozornil na to portál The Wall Street Journal. Podľa správy Instagram nepriaznivo vplýva na psychiku mladých, pričom špeciálna pozornosť sa venuje mladým dievčatám.20 % z nich sa kvôli Instagramu trápi s úzkosťami či depresiami.

Shutterstock

Dôvodom preto môže byť frustrácia, že si ich na sieti nikto nevšíma, že majú málo „lajkov“ či followerov, ale aj z pravidelného sledovania rôznych instagramových influencerov. Tí nezriedka svoj život prezentujú ako dokonalý a bezproblémový. Odborníci ale upozorňujú, že Instagram ponúka výrazne skreslený pohľad na realitu, keďže používatelia na ňom zverejňujú len pozitívne správy. Napriek tomu ale môžu vyvolávať pocity menejcennosti, úzkostí či depresií.

Facebook to vidí inak

The Wall Street Journal obvinil Facebook, že už roky vie, že Instagram nie je pre mladé dievčatá vhodný, ale napriek tomu tieto problémy ignoruje. Facebook ale v oficiálnom stanovisku uviedol, že drvivá väčšina dievčat sa vďaka Instagramu cíti lepšie a menej osamelá.

Používanie tejto sociálnej siete im vraj pomohlo, keď prechádzali náročnými obdobiami. Napríklad im pomohol zbaviť sa komplexov zo svojho tela. V stanovisku sa ďalej píše, že The Wall Street Journal internú správu prekrútil. Zároveň ale predstavitelia Facebooku dodali, že si sú vedomí toho, že sociálne siete môžu mať na ľudí aj negatívny dopad. Stále sa ale vraj snažia podmienky zlepšovať tak, aby boli tieto dopady čo najviac minimalizované. O problematike sociálnych sietí a ich negatívnom vplyve na ľudí sme písali aj v samostatnom článku.

Shutterstock

Čítaj ďalej: Ako vplývajú na našu psychiku sociálne siete?


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť