Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Podľa nového prieskumu až 84 % ľudí zdieľa svoj účet na Netflixe s niekým iným

Niektorí heslá predplatiteľov bez ich vedomia šíria ďalej.


Netflix si stále drží dominantné postavenie na trhu, hoci mnohí tvrdia, že možno nastal začiatok jeho pádu. Jeho akcie sa totiž strmo prepadli a vyvolali poriadnu paniku. Streamovací gigant sa dokonca už niekoľkokrát nechal počuť, že chce zamedziť tomu, aby používatelia zdieľali svoje účty s ľuďmi mimo jednej domácnosti.

Ako píše portál Advanced Television, podľa novej štúdie až 84 percent predplatiteľov Netflixu zdieľa svoje heslo s niekým iným. Prieskum sa konal na vzorke tisícich ľudí naprieč celými Spojenými štátmi.

Vyplynulo z nej okrem iného aj to, že traja z desiatich ľudí uviedli, že všetky ich streamovacie účty majú rovnaké heslá. Takmer 30 percent z nich kvôli zdieľaniu hesla zažilo problémy s ochranou súkromia či financiami a skoro 40 percent by sa aj rado zbavilo ľudí, s ktorými zdieľa heslo, ale neurobia tak, lebo sa chcú vyhnúť konfrontácii.

Shutterstock

Heslá cudzím ľuďom a ohrozené osobné údaje

Ako sme napísali vyššie, až 84 percent používateľov zdieľa výhody Netflixu minimálne s jedným človekom. Problémom však často je, že dotyčné osoby zvyknú šíriť heslo ďalej, a to bez vedomia predplatiteľa (takúto skúsenosť má 46 percent ľudí). Došlo aj k tomu, že heslo bolo zmenené a oni sa o tom ani nedozvedeli (v 31 percentách prípadov).

Mohlo by ťa zaujímať:

Netflix stráca predplatiteľov a prepúšťa. Zosadí ho z prvého miesta Disney+?

Výnimkou nie sú ani zdieľania účtov s úplne cudzími ľuďmi. Ohrozené sa často stali aj financie predplatiteľov, keďže okrem hesla ukradli ich osobné údaje a čísla účtov.

48 percent predplatiteľov býva s ľuďmi, s ktorými sa delí o heslo, pod jednou strechou, ale niektorí ho posúvajú aj kamarátom, ktorým nedokážu povedať „nie“. Iba 19 percent ľudí si za heslo necháva platiť, prípadne si predplatné za Netflix rozdeľuje na polovicu.

Shutterstock

Pokiaľ sa ale človek chce zbaviť podobného „príživníka“, existuje jednoduchý spôsob, ako to urobiť. Stačí skrátka zmeniť heslo. Uvidíme tiež, či Netflix svoju politiku v tomto smere v blízkej budúcnosti nezmení. Náznaky toho, že to nechce nechať len tak, sa už, koniec-koncov, objavili.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť