Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Podľa štúdie je intímny styk v trojke pre väčšinu ľudí pozitívnou skúsenosťou

Väčšina by si tento zážitok rada zopakovala.


Viaceré páry si svoj intímny život rady spestrujú rôznymi spôsobmi. A pokiaľ sa tak deje so súhlasom a dobrovoľnosťou všetkých zúčastnených, nie je na tom nič zlé. Jedným zo spôsobov, ako si to v spálni okoreniť, je napríklad užívanie si v trojici.

Niekomu je tento spôsob proti srsti, pre iných je, naopak, súčasťou ich životného štýlu. Ako ale píše portál LADbible, podľa novej štúdie sa ukazuje, že intímne hry v trojici môžu mať na človeka naozaj pozitívne dopady.

Vedecký časopis Archives of Sexual Behavior publikoval výsledky, podľa ktorých páry, ktoré absolvovali intímny styk v trojke, túto skúsenosť hodnotili ako pozitívnu.

sex, intímny styk, trojka, výskum, vedecká štúdia, sexualita
Shutterstock

Z výsledkov ale vyplýva aj to, že viac si podobné vzťahy užívali muži a tí, ktorí boli vo vážnom vzťahu. Za celou štúdiou stála profesorka z Minnesotskej univerzity Ashley E. Thompson. „Moja predchádzajúca práca v tomto odbore odhalila, že trojky môžu byť pre ľudí ideálnym spôsobom, ako preskúmať svoju sexuálnu identitu,“ vysvetlila. „Môžu tiež byť alternatívou k tradičnej monogamii v prostredí so zníženou stigmatizáciou.“

Pozitívna skúsenosť

Štúdia sa zamerala na 276 heterosexuálnych párov. Partneri odpovedali na prieskum o ich poslednom zážitku v trojke. Na tejto skúsenosti hodnotili viacero aspektov, napríklad pohlavie každého partnera, ich vzájomné vzťahy, ale aj to, či by si pohlavný styk v trojici niekedy radi zopakovali.

Pre väčšinu z nich bol tento zážitok pozitívny a väčšina z nich by si ho tiež rada zopakovala (v tomto ohľade však nad ženami viedli muži).

sex, intímny styk, trojka, výskum, vedecká štúdia, sexualita
Shutterstock

Thompson uviedla, že hoci výsledky naznačujú, že intímny styk v trojici je pozitívnym zážitkom, treba ich brať s rezervou. „Štúdia sa opierala o retrospektívne správy o najnovšom zážitku, ktorý mohol priniesť určitú úroveň skreslenia,“ zdôraznila. Dodala tiež, že do štúdie sa prihlásili skôr ľudia, ktorí mali pozitívnu skúsenosť a nemali problém o nej hovoriť.

To tiež mohlo výsledky skresliť. Navyše sa výskum zameriaval výhradne na heterosexuálne páry. Na skúmanie tejto otázky u ľudí inej orientácie či rodovej identity bude teda potrebný ďalší výskum.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.